Саморозвиток українців в період війни

13
0

З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну ми всі буквально “прикипіли” до екранів наших смартфонів, комп’ютерів та телевізорів. Зведення Генштабу, звернення Президента України, новини про постійні обстріли та звірства окупантів - це те, що стало щоденною реальністю для багатьох із нас вже майже як рік тому.

Про це варто знати, щоби могти розказати всьому світу про злочини московитів. Та все ж, споживати подібні новини потрібно з обережністю. Річ у тім, що надмірний новинний потік може призвести до стресу, розладу сну чи харчування, а також стати причиною постійної тривожності.

Спеціалісти радять обмежити читання новин до 1-2 разів у день (краще не перед сном), надаючи перевагу не більше як 2-3 офіційним та достовірним джерелам (“Українська Правда”, “Радіо Свобода”, “Бабель” тощо). Але ж не новинами єдиними. Провести час з користю можна і на освітніх платформах, багато з яких надають українцям безкоштовний доступ до своїх курсів.

Ось деякі з них:

Prometheus

Одна із найбільших українських платформ з безліччю різноманітних курсів. Тут можна знайти як українські, так і перекладені іноземні курси з програмування, маркетингу, дизайну, економіки, побудови онлайн-бізнесу, управління персоналом тощо. Крім цього, платформа надає курси з підвищення кваліфікації медиків, вчителів та державних працівників.

EdEra

Ще одна популярна вітчизняна платформа, на які зібрано багато інтерактивних курсів, підручників, спецпроєктів, а також освітніх блогів. Оскільки на сайті крім курсів про медицину, історію, маркетинг тощо є багато цікавих підручників, він чудово підійде для вчителів, а також для тих, хто готується здавати ЗНО.

Coursera

Одна із найбільш відомих освітніх платформ, яка також відкрила багато безкоштовних курсів для українців. Тут також можна знайти курси, перекладені українською мовою (або ж з доданими українськими субтитрами), та все ж більшість цікавої інформації подана англійською мовою.

Чудово підійде для тих, хто хоче дізнатися про фінансову грамотність, розвиток бізнесу, комп’ютерні технології, вивчення мов тощо. Приємним плюсом є наявність сертифікатів про успішне завершення курсу, який чудово доповнить ваше резюме.

***

Якщо ж у вас не так багато вільного часу на регулярне виконання домашніх завдань, черпати нову інформацію можна також із сайтів із корисними статтями, цікавими фактами чи думками провідних спеціалістів:

Red Letter

Сайт українського походження, де зібрано чимало статтей з цікавими фактами про все на світі - https://www.red-letter.com.ua/. Ідеально підійде для тих, хто цікавиться космосом, історією, культурою, наукою, природою тощо. Оскільки статті виходять регулярно, Red Letter може стати чудовим джерелом корисної інформації для своїх підписників на кожен день.

Важлива інформація для авторів, письменників та копірайтерів: розробники сайту заохочують читачів писати власні роботи про корисні факти. І якщо ваша стаття відповідатиме всім критеріям і пройде перевірку, вона має всі шанси бути розміщеною на платформі.

TED

Всесвітньо відома платформа, де науковці, спеціалісти різних галузей та митці з усіх країн світу можуть ділитися власними думками та цікавими ідеями. Контент подається у форматі відео, багато з яких вже перекладені на українську мову, або ж мають додані українські субтитри.

На платформі можна знайти лекції про мистецтво, освіту, технології, астрономію, культуру, біологію, психологію тощо. Тут також розміщені різні спецпроєкти, наукові ігри та тести.

***

Давайте кожного дня будемо вчити та вивчати щось нове, адже як сказав Шарль Луї Монтеск’є: ”Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи”.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також