Служба безпеки України здобула офіційний російський документ, який підтверджує: в момент атаки на автобус з білоруськими громадянами у Брянській області жодних українських безпілотників поруч не було.
Документ походить від моніторингового центру «Безпечний регіон» Брянської області рф і був отриманий у ході контррозвідувальних заходів. У зведенні зафіксовано, що жоден з профільних підрозділів рф не виявив БПЛА в повітряному просторі в момент інциденту, повідомляє Служба безпеки України.
Зокрема, регіональний сегмент оперативного штабу Єдиного національного центру (РС ОШ ЕНЦ) не реєстрував дронів у районі події. Черговий радіолокаційного батальйону у Супонєво також не підтвердив їхньої присутності. Черговий 32-ї дивізії окупаційних військ не зафіксував польотів безпілотних апаратів у відповідний час.
На підставі цих даних СБУ вважає, що атака на автобус з громадянами Білорусі - спецоперація російських спецслужб. Для росії це типова схема: звинувачувати Україну у злочинах, скоєних самою рф, і використовувати такі інциденти для ІПСО та тиску на Київ на міжнародній арені.
Україна та Сили безпеки і оборони неухильно дотримуються законів та звичаїв війни і діють виключно по законних військових цілях.
Дивіться також: Ужгород прощатиметься із загиблим військовим Олегом Наконечним