Секрети ландшафтного дизайну: раціональність, стилістика та зонування

41
0

Ділянка як витвір мистецтва. Мріяли про таке? Авжеж, ландшафтний дизайн здатний перетворити будь-яке подвір'я на сучасний акуратний та охайний простір, яким можна милуватись годинами.

Втім, це теж професія, спеціалісти сервісу ManGoWorks.com.ua здатні перетворити будь-який садок чи подвір'я на концептуальний та функціональний простір. Ось декілька порад від майстрів сервісу.

Раціональність та функціональність

Завчасно продумати розташування усіх функціональних елементів дуже важливо. Треба зрозуміти, що після втілення проекту в життя встановлення нового елементу (криниці чи альтанки) буде неможливо без порушення гармонії на ділянці. І, повірте, це буде видно неозброєним оком. Наприклад, дітям треба забезпечити вільний простір для ігор, тож викраювати вільне місце після реалізації проекту вкрай складно.


Не будемо забувати про клімат. В Україні він досить сильно відрізняється від регіону до регіону, тому слід враховувати кількість опадів та сонця, температуру, та навіть напрямок вітру. Це потрібно для того, аби розпланувати розташування тіньових та сонячних зон, до того ж потрібно брати до уваги матеріали, з яких будуються допоміжні конструкції.

Стилістика та ключові елементи

Нудний та однорідний простір — не варіант для невеличкого подвір'я. Для досягнення максимального ефекту слід продумати декілька різних ключових об'єктів на ділянці, навколо яких буде створюватись власна атмосфера. Наприклад, нам потрібна альтанка та дитячий майданчик, а також на ділянці маємо високу стару черешню. Дерево ми не пересунемо, тому слід компонувати необхідні елементи на достатній відстані.

Щодо стилістики, то у цьому випадку вихід підкаже тільки власний смак або професійне око. Звичайно, японський кам'яний сад буде виглядати безглуздо на тлі традиційної мазанки. Використовуючи спільні дизайнерські концепції будівлі та ділянки можна виконати ефектний проект, не позбавлений функціональності.

Зонування та приховані недоліки

Ще на етапі планування треба подумки розбити ділянку на декілька зон. Наприклад, зона для ігор, зона для релаксації, робоча зона тощо. Це дозволить рівномірно розподілити малі архітектурні форми та відокремить, наприклад, дитячу ігрову зону від зони з мангалом.

Ідеальних ділянок дуже мало. Часто доводиться приховувати як недоліки рельєфу, так і господарські споруди. Тут також допоможе фаховий ландшафтний дизайн та влучне використання рослин або додаткових споруд.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також