Соціальні опитування показують, що більшість людей уникають або зовсім не люблять фотографуватися.
Це зумовлено тим, що людина просто не знає, як це робити правильно, щоб вийшли дійсно класні знімки. Саме в таких ситуаціях на допомогу прийде продакшн компанія з досвідченими фахівцями, які допоможуть організувати фотосесію. Окрім звернення до майстрів можна самостійно ознайомитись з низкою секретів, які дозволять робити справді якісні знімки.
Що робити перед фотосесією
Існують три ключові моменти, про які важливо знати кожній людині навіть перед тим, як робити селфі на телефон. Ця інформація дозволяє мінімізувати кількість невдалих кадрів:
- Робоча сторона. Від природи обличчя кожної людини має асиметрію, яка з віком проявляється яскравіше. Щоб визначитися, достатньо почергово сфотографувати праву та ліву сторону особи. При цьому не потрібно плутати поняття «улюблена поза» та «робоча сторона». Однакова міміка та положення тіла роблять фото штучним та награним.
- Висвітлення. Ідеальним вважається природне денне світло. Найбільше фотографи люблять насичене освітлення на заході сонця та ніжні ранкові промені. Денне яскраве сонце не дозволяє отримати якісні знімки через контраст тіней.
- Результат. Завжди під час зйомки навіть аматорської треба думати, що вийде зрештою. Відповідно варто враховувати фон та розташування важливих об'єктів.
Крім того, важливо дотримуватися балансу білого кольору, оскільки від цього залежить чіткість знімка та якість передачі кольорів.
Що робити під час фотосесії
Найбільш відповідальним є процес безпосередньої зйомки. Є чимало порад та рекомендацій від професійних фотографів, які дозволять отримати дійсно якісні знімки навіть за допомогою смартфона:
- Емоції. Звісно, не кожна особа має досвід акторства або можливість виразити конкретні емоції. Тим не менш, важливо намагатися передати основний емоційний зміст через вираз обличчя. Це можна уявити, що перед вами не камера, а ваша кохана людина.
- Поморгайте. Ця порада дозволяє знизити кількість знімків із заплющеними очима, при цьому не варто напружувати очі.
- Поза. Рекомендується приймати природнє положення тіла, уникати напружених поз, не стискати руки або тіло. Для зняття напруги можна розслабити губи та нижню щелепу. Також корисним може бути перегляд каталогів з різними позами, враховуючи локацію та загальний тематичний контекст.
- Ракурс. Важливо пам'ятати, що найближча до камери частина тіла завжди здаватиметься максимально об'ємною та великою. Ця особливість дозволяє приховувати недоліки та підкреслювати переваги фігури.
- Рух. Щоб отримати різноманітні знімки, потрібно не тільки змінювати пози, а й рухатися. Останні вимоги стосуються як моделі, так і фотографа. Це дозволяє охопити більше ракурсів та отримати цікаві кадри.
Після проведення фотосесії, знімки можна довести до ідеалу за допомогою додаткової обробки. До цієї процедури слід підходити відповідально та з достатньою увагою до деталей. На практиці покращити кадр дозволяє виправлення балансу білого, вирівнювання горизонту, кадрування, зміна контрасту та яскравості. При цьому точно не потрібно робити коригування кольорів або розмиття заднього фону за допомогою фільтрів. Також відбілювання зубів, домальовування вій, видалення прищів чи зморшок додає штучності отриманому фото.