Шахрайка з Ужгорода продавала неіснуючу техніку та ошукала людей на понад 170 тисяч гривень

65

31-річну жительку Ужгорода засудили до чотирьох років позбавлення волі за шахрайство. Жінка продавала неіснуючу техніку, зокрема акумуляторні батареї, електролічильники та сонячні панелі.

Як встановили правоохоронці, шахрайка знаходила потенційних покупців на онлайн-платформах. Вона розміщувала власні оголошення, а також відстежувала публікації користувачів, які шукали необхідну техніку. Після цього пропонувала їм товари, яких фактично не мала.

Отримавши передоплату, жінка переставала виходити з покупцями на зв’язок. Частина коштів надходила на рахунок ФОПа, оформленого на підставну особу. Надалі вона переказувала гроші на інші рахунки та обготівковувала їх.

В одному з епізодів шахрайка використала іншу схему. Під приводом допомоги з оплатою супутникового інтернету Starlink жінка ввела потерпілого в оману, переконала його надати банківські дані та підтвердити операцію. У результаті з рахунку чоловіка було списано понад 10 тисяч гривень.

Серед потерпілих від шахрайських дій є й діючі військовослужбовці. Загальна сума збитків становить понад 170 тисяч гривень. Жінка раніше вже була судима за аналогічний злочин. Тоді суд призначив їй покарання у вигляді штрафу.

Її дії кваліфікували за ч. 2 та ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України. На підставі зібраних доказів суд визнав ужгородку винною та призначив їй чотири роки позбавлення волі. Частину злочинів жінка вчинила за попередньою змовою з колишнім співмешканцем. Матеріали щодо нього виділили в окреме кримінальне провадження, яке наразі перебуває на розгляді суду.

Коментарі

Читайте також