
Професор Гарвардського університету Роберт Епштейн на конференції Асоціації психологів Заходу в Лос-Анджелесі представив дослідження, згідно з яким відчуття щастя на чверть обумовлене умінням людини долати стрес
У ході дослідження, три тисячі респондентів зі США та 29 інших країн заповнили онлайн-анкету, яка складалась з 28 тверджень, яким пропонувалося дати оцінку, а також питання про те, наскільки щасливими і успішними в особистому та професійному житті вони себе відчувають.
З'ясувалося, що найефективнішим методом керування стресом є планування. "Боротися зі стресом ще до того, як він стався, планувати, а не плисти за течією. Це означає - будувати плани на день, рік і життя з метою мінімізації стресу", - пояснив Епстайн. "Погана новина полягає в тому, що загалом і в цілому люди геть погано справляються з управлінням стресом", - пише автор статті Марина Уотсон-Пелаез.
Стрес, за словами Епстайна, вбиває. Він є важливим чинником прискорення біологічного годинника, і найкращим способом боротьби з ним є його недопущення.
Тим, для кого планування саме по собі є стресом, гарвардський професор рекомендує інші методи керування стресом, такі як розслаблення. Йому сприяють заняття йогою, застосування дихальних технік, медитація. При цьому Епштейн рекомендує практикувати їх превентивно: "Це спосіб набути імунітету від стресу". Він радить вчитися дихати животом (черевне дихання розслаблює м'язи всього тіла і знижує рівень стресу), утримуватися від поверхневого дихання.
Також корисно думати про речі нейтрально або позитивно, а не негативно ":" Події навколо нас не дуже піддаються контролю, але ми можемо практично повністю контролювати те, як ми їх інтерпретуємо ", - вказує Епстайн.
Нагадаємо, раніше група британський вчених, які об'єдналися в рух За щастя запропонувала десять правил, виконання яких допоможе людям відчути себе щасливими.