Набридливі дискомфортні відчуття у горлі – біль та першіння – найчастіші причини звернення до сімейних лікарів та ЛОР-спеціалстів на огляд.
Особливо, кількість візитів до лікарень або пошуки варіантів лікування в домашніх умовах збільшуються в осінньо-весняний період. Найчастіші причини виникнення подібних відчуттів – бактеріальна, вірусна та грибкова інфекція.
Про наслідки ураження інфекцією, найефективніші методи лікування stomatidine.com.ua та причини щонайшвидше звернутись до лікаря, поговоримо у цій статті.
Чому через інфекцію боляче ковтати?
Больові відчуття у горлі – це симптом захворювання носо- та ротоглотки. Причиною захворюваності найчастіше стає сезонне пониження імунітету через відсутність достатньої кількості вітамінів та корисних мікроелементів у раціоні, а також постійні стреси та перевтому. Патологічні мікроорганізми, потрапляючи до організму, надзвичайно швидко розмножуються та можуть викликати ускладнення.
- Віруси. У разі зараження вірусною інфекції лікарі на огляді найчастіше відзначають сильне запалення горла та слизової оболонки, першіння та закладеність носа.
- Бактерії. Патологічні бактерії впливають на організм дещо по-іншому. У пацієнтів здебільшого виявляється гострий тонзиліт та ангіна. Загальними симптомами цих захворювань є сильна втома, набряк гортані та мигдалин, гострий біль у горлі, дискомфорт у гортані, що викликає кашель.
- Грибкові інфекції. Дріжджоподібні та плісняві гриби можуть стати причиною розвитку фарингіту, ларингіту та гнійної ангіни. Найчастіше симптомами цих хвороб є білуватий наліт на слизовій оболонці ротової порожнини та сильний біль у горлі без підвищення температури.
Що допомагає при болі в горлі?
Щоб почати лікування, треба насамперед визначитись, коли звернутись до лікаря. Адже тільки спеціаліст за допомогою комплексного підходу та необхідних діагностичних досліджень може встановити причину болю у горлі та призначити процедури й лікарські препарати як дитині, так і дорослому.
У 90% випадках кваліфіковані лікарі призначають антибактеріальну та дезінфікаційну терапії. До способів такого лікування належить полоскання горла. Такий метод ефективно видаляє гнійний наліт на слизовій та мигдалинах і припиняє розмноження бактерій, грибків та вірусів.
Із ціллю медикаментозного лікування лікарі найчастіше рекомендують препарати з гексатидином. Він має місцевий вплив та широкий спектр антибактеріальних властивостей. На основі діючої речовини гексатидин розроблений розчин Стоматидин. Ополіскувач ефективно вбиває грампозитивну та грамнегативну патогенну мікрофлору і зупиняє її розмноження. Найзручнішим є те, що препарат готовий до використання, тож ним зручно користуватись вдома та брати із собою в дорогу, якщо потрібно.
Не ігноруйте перші прояви ураження інфекцією, щоб запобігти розвитку ускладнень.
Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтесь з лікарем та ознайомтесь з інструкцією.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я.