
Ось і настав час, щоб купити все необхідне для малюка, який скоро з’явиться на світ. Коли саме цей час настане — вирішувати тільки вам.
Адже зібрати все потрібне для новонародженого можна і на початку вагітності, і наприкінці, і навіть після пологів. Головне, щоб цей час був зручним для вас.
У пакунку малюка ви знайдете все найнеобхідніше для малюка після пологів.
Засоби гігієни, потрібні у першу чергу
- Підгузки для новонароджених (2–3 маленькі пачки памперсів різних марок). Відразу багато підгузників не знадобиться, і навіть якщо малюк чудово почуває себе в памперсах, не поспішайте запасатися великими упаковками. Адже діти до трьох місяців дуже швидко ростуть, і підгузники для новонароджених швидко стануть їм малими.
- Дитячий зволожуючий крем або молочко для тіла, які потрібно використовувати після купання малюка, змащуючи все тіло дитини, в тому числі й волосся на голові. Що саме вибрати — крем або молочко — вирішувати вам. Відрізняються вони тільки консистенцією, тому крем інтенсивніше зволожує, а молочко дуже легко наносити і воно залишає на шкірі відчуття свіжості.
- Вологі серветки знадобляться вам на прогулянках, в поліклініці або в дорозі, тобто там, де немає води. Якщо є можливість підмити немовля чистою водою, то не варто користуватися серветками.
- Засіб для купання малюка (гель або пінка) знадобиться вам, починаючи з другого тижня життя немовляти. До цього слід купати малюка в кип’яченій воді з відварами трав, не використовуючи мийних засобів.
- Дитяче мило може бути твердим або рідким. Не важливо, яке саме ви оберете, головне щоб воно було безпечним для немовляти і зручним у використанні для вас.
- Крем під підгузник і присипка. Варто мати і крем, і присипку, оскільки кремом ви змащуватиме ті місця, які «сохнуть», а присипкою ті, що «мокнуть».
- Термометр для тіла. Найбільш точний — ртутний термометр. Проте його використовувати не завжди зручно, бо потрібно довго тримати. Крім того, він може випадково розбитися, а ртуть — дуже небезпечна речовина, особливо для маленьких дітей. Тому немовлятам температуру краще міряти цифровим термометром, який за 1–2 хвилини покаже результат, а його використання жодним чином не вплине на здоров’я малюка.
- Ватні палички з обмежувачем для чищення вух, а також тоненькі ватяні палички для носиків. Ватних паличок вам знадобитися багато, оскільки носик малюку потрібно буде чистити щодня, а вушка — 1–2 рази в тиждень.