Ремонт у ванній кімнаті відрізняється від реновації інших приміщень у квартирі. Тут потрібні зовсім інші матеріали та будівельні навички у господаря.
Сьогодні ми розглянемо варіант оздоблення санвузлу плиткою. Які складники та дії потрібні для успішного завершення робіт, читайте далі у нашому матеріалі.
Вибрати плитку
Від цього залежить майбутній дизайн приміщення. Зараз для декору стін та підлоги частіше обирають матовий чи напівматовий керамограніт. Такі кахлі більш вологостійкі, декоративні, на них не залишаються патьоки від води.
Крім фактури та кольору, потрібно враховувати розмір плитки, її комбінації між собою, якщо для оздоблення обирають кілька різних дизайнів.
Експерти радять купувати керамограніт з однієї колекції - кілька видів, форматів, об’єднаних спільною тематикою чи кольоровою гамою.
Таким чином, плитка для ванної з однієї колекції легше вкладається, бо кахлі сходяться ідеально, утворюючи рівні шви. Як приклад, візьмемо колекцію Artistico від бренду Opoczno: тут є квадрати 42*42 см для підлоги, фонові та акцентні кахлі 25*75 см для стін та тонкий бордюр 3*75 см контрастного кольору.
Купити сантехніку
Краще придбати всю сантехнику заздалегідь, щоб потім габаритні предмети вписалися у напівготовий інтер’єр. Особливо це стосується ванни. У більшості ремонтів укладка плитки збігається з її монтажем: так, ванна Церсаніт одночасно зашивається кахлем з встановленням люку ревізії. “У каталозі є різні геометричні варіації ванних чаш: прямокутні, асиметричні, кутові. Це важливо взяти до уваги”, — кажуть представники групи компаній Cersanit. Також до списку сантехніки відносять сифон та набір змішувачів.
Будівельні матеріали та суміші
У разі оздоблення плиткою, стіни попередньо вирівнюють, проте не так ретельно, як під шпалери чи фарбу. Знадобиться гідроізоляційна суміш та цемент для стяжки підлоги. Експерти радять завчасно порівняти ціни на будівельні суміші, щоб відшукати найвигідніші цінники в інтернеті.
Задля економії у ванній кімнаті зазвичай встановлюють натяжну стелю. Такий вид робіт виконують вже на фінішній частині ремонту приміщення, проте якщо ви вирішили зробити стелю з гіпсокартону, знадобляться власне листи вологостійкого матеріалу та профіль для металевого каркаса.
Розетки із захистом від вологи
У сучасній ванній кімнаті потрібно робити кілька електричних точок, бо багато приладів вмикаються в розетку. Це пралка, фен, плойка, електробритва, сушник тощо.
Встановлюйте розетки із захистом від вологи з кришкою (IP44).
Як підібрати аксесуари та декор
Те саме стосується і ламп. Освітлювальні прилади мають бути призначені для монтажу у вологих приміщеннях, щоб потім не виникало проблем з мережею.
Для ванної кімнати існує спеціальний декор, який витримує дію високих температур, води та пари - полички, гачки тощо. На замовлення виготовляють дзеркала з підсвіткою, які також можна встановлювати у санвузлі. До монтажу плитки майстер має передбачити вивід кабелю електромережі до місця, де буде висіти дзеркало.
Як бачимо, ремонтування ванної кімнати - доволі клопіткий задум. Та навіть без підказки дизайнера можна грамотно продумати всі етапи робіт.