
Багато батьків останнім часом відмовляються від вакцинації дітей. Дане явище набуває ознак тенденції, що не може не турбувати лікарів з усього світу. Адже таким чином слабшає колективний імунітет від багатьох небезпечних інфекційних захворювань, наприклад, кір, коклюш, правець і дифтерія, перед якими без вакцини беззахисні не тільки діти, а й дорослі.
Навіть незважаючи на те, що вакцинація не дає стовідсоткової гарантії, що людина не захворіє, зробити це варто хоча б тому, що процедура дозволить перенести захворювання в набагато легшій формі і запобігає ускладненням.
Щеплення АДС від правця і дифтерії: надійно і безпечно
Щеплення АДС є однією з обов'язкових в нашій країні. У мережі клінік Med Mamindom роблять такі щеплення з дотриманням графіка, всіх необхідних норм, починаючи від якості вакцин, їх зберігання та транспортування, медичного обстеження дитини, а також спостереження за ним після щеплення. За посиланням https://med.mamindom.ua/kiev/vakcinaciya/privivki/ads/ можна дізнатися все про процедуру, а також про те коли потрібно робити щеплення. Слід знати, що вакцина формує стійкий імунітет проти правця і дифтерії на 10 років. Зазвичай щеплення роблять дітям в два, чотири, шість і 18 місяців. О шостій і 16 років робиться ревакцинація, яка повинна повторяться після кожні 10 років.
Існує у даної вакцини і ряд протипоказань, наприклад, гострі захворювання, імунодефіцит, прогресуючі патології нервової системи, а також при судомах, не пов'язаних з підвищенням температури. Не слід забувати хоч і про вкрай рідкісною, але все ж можливої непереносимості деяких компонентів вакцини.
Варто також відзначити і можливі реакції організму на щеплення. Нормальними вважаються порушення сну, незначне підвищення температури, почервоніння і неприємні відчуття в місці щеплення, тривожний стан. Іноді можуть виникати ущільнення в місці ін'єкції, що не доставляють дискомфорту. Такі ущільнення можуть зберігатися до тридцяти днів.
Чи можна обійтися без щеплення?
Скільки б не було різних думок з цього приводу, теорій змови і інших міфів про щеплення, Вам навряд чи вдасться знайти дипломованого лікаря, який би сказав, що вакцинація не обов'язкова. Ситуація з коронавірусів наочно продемонструвала, що може трапитися, якщо люди не матимуть захисту від небезпечних хвороб. Так що в цьому питанні не повинно бути місця сумнівам.