
Фіброаденомою називається доброякісна пухлина, що може з'явитися в молочній залозі.
Хоча новоутворення і є доброякісним, його треба спостерігати та лікувати. Без цього є ризик переродження пухлини на злоякісну. Фіброаденома та її лікування мають знаходитись та проходити виключно під наглядом лікаря. Тому якщо в грудях з’явилось якесь утворення, важливо одразу ж звернутися по допомогу до клініки. Якщо зробити саме так, можна вчасно визначити не лише доброякісну пухлину, а і злоякісну. Та почати її лікування на ранніх стадіях.
Симптоми та причини виникнення доброякісної пухлини
Така пухлина найчастіше зявляється у жінок віком 20-30 років та 40-50 років. Виключно через пальпацію складно зрозуміти, це фіброаденома чи рак молочної залози. Тому обов'язково треба звернутися до лікаря та пройти ту діагностику, яку він призначить.
Причини виникнення цієї пухлини ще повністю не визначені. Найчастіше вона може з'явитися через:
- ендокринні та гінекологічні захворювання;
- пологи;
- лактацію;
- стреси;
- травми грудей.
Фіброаденома не спричиняє болісних відчуттів. За тактильними відчуттями вона є м'яким та еластичним ущільненням із чіткими кордонами, яке може рухатися. Коли фіброаденома має розмір до одного сантиметра, її часто плутають із кістою.
Діагностування та лікування утворення
Щоб діагностувати захворювання, обов'язково треба відвідати мамолога. Лікар проведе огляд, зробить пальпацію молочних залоз, збере анамнез. Також лікар може призначити додаткову діагностику: УЗД, біопсію.
Якщо розмір фіброаденоми менше одного сантиметра, швидше за все лікар призначить консервативне лікування та постійне спостереження. Якщо утворення має діаметр більше півтора сантиметра – його видаляють. Також обов’язково треба видалити фіброаденому і в тому випадку, якщо вона швидко збільшується в розмірах. Бо це часто свідчить про те, що пухлина може перетворитися на ракову.
Щоб видалити пухлину, використовують метод енуклеації – так зване вилущування. Завдяки цьому методу прибирається лише пухлина, а всі інші тканини залишаються на місці. Також іноді лікарі рекомендують секторальну резекцію. В цьому випадку доводиться видаляти й частину молочної залози. Такий метод використовують, коли є загроза ракового утворення.
В клініці “Оксфорд Медікал” завжди можна пройти повний огляд, дізнатися, чи пухлина є доброякісною та швидко її видалити. Або пройти консервативне лікування. Звертайтеся і пам'ятайте, що чим швидше ви це зробите, тим легше буде вас вилікувати.