Що таке органо-мінеральні добрива?

61
0

Повторення циклів вирощування рослин на одній ділянці завжди супроводжується поступовим виснаженням ґрунтів. В результаті вони стають непридатними для подальшої висадки культур, що негативно відображається на сільському господарстві. Проте, таких наслідків можна уникнути.

Досвідчені аграрії вказують, що для цього потрібно використовувати органо-мінеральні добрива з відповідним складом. Проте, деякі власники ділянок не зовсім розуміють, що являє собою такий вид речовин, та для чого він потрібен. В цій статті ми спробуємо дати відповіді на ці питання та допоможемо визначити основні відмінності цих речовин.

Що таке органомінеральні добрива?

Ці речовини активно використовуються в сільському господарстві, як на рівні окремих приватних ділянок, так і в масштабних аграрних проєктах. Широка сфера використання пояснюється низкою корисних властивостей, які мають органо-мінеральні добрива.

Вони обумовлені насамперед специфікою речовин, яка полягає у комбінуванні компонентів з різними характеристиками. Частина з них має органічне походження, а інша – мінеральне. Органічна складова ще називається гумусною. Вона зазвичай складається з сировини природного походження. Це може бути перегній, сланці, буре вугілля, мул, торф і т. д.

Мінеральна складова містить в собі:

  • амінокислоти;
  • різні мікроелементи (калійні солі, фосфати);
  • калій, фосфор, гумати та азот.

Поєднання органічних та мінеральних компонентів відбувається за спеціальною технологію. Основу (гумусну складову) обробляють мінеральними речовинами, в результаті чого утворюється добриво з комбінованим складом.

Для яких культур застосовують добрива ОМД?

Поживні властивості цього виду речовин є корисними для багатьох видів сільськогосподарських культур. Вони підходять для популярних городніх культур, таких як капуста, помідор, картопля, часник, морква та перець. Крім цього, органо-мінеральні добрива можна використовувати для пшениці, соняшника та люцерни.

Корисними вони будуть і для ягід. Добривами ОМД підживлюють суницю, полуницю, малину та інші рослини. Часто використовують органо-мінеральні різновиди і садівники. Вони відзначають корисні властивості речовин для вирощування газону, квітів (тюльпанів і хризантем), а також рослин з альпійської гірки.

Які переваги забезпечує використання органо-мінеральних добрив?

Користь речовин для вирощування культур та різних рослин на ділянці важко переоцінити. Вони здатні підвищувати вологоутримуючі та поглинальні властивості ґрунту, а також їхню механічну структуру. Крім цього, органо-мінеральні добрива сприяють знищенню шкідників, а також активізують обмінні процеси в субстраті. Серед додаткових переваг варто виділити активізація фотосинтезу, покращення розвитку кореневої системи та підвищення стійкості рослин.

“Джерело: smartgrow.com.ua”

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також