
Як працює WI-FI репітер. Роутер у режимі репітера. Різниця між – WI-FI репітером, повторювачем, ретранслятором, підсилювачем.
WI-FI репітер, повторювач, ретранслятор, підсилювач - все це назви одного і того ж пристрою, призначеного для покращення якості інтернету у віддалених приміщеннях. Умовимося називати його репітером, щоб не вносити неоднозначність у, і без того, досить складне питання.
Репітер не є програмним продуктом. Це самостійний фізичний пристрій, досить компактний. Деколи не потребує навіть місця для встановлення, а просто вставляється в розетку, на зразок відлякувача комарів.
Необхідність у репітері виникає у випадку, коли штатний роутер не в змозі забезпечити достатній рівень сигналу у всіх приміщеннях. Досить поширений випадок. Причинами можуть бути слабкий роутер або велика площа приміщення. Додатковими факторами, що послаблюють сигнал, можуть стати товщина та матеріал стін або певна конфігурація приміщень.
При відсутності сигналу в певному приміщенні, власник часом починає перетягувати кабель, щоб поставити роутер ближче до цього приміщення, або купує потужніший роутер. Насправді завдання вирішується дуже просто. Знаходимо найближче до дефектного приміщення, в якому є сигнал, і встановлюємо там репітер. Дешево, надійно, естетично.
Не панікуйте, якщо у вас встановлено дводіапазонний роутер. У продажу є відповідні моделі репітерів.
Як працює WI-FI репітер
Уявіть собі таку ситуацію: ви провели інтернет та встановили WI-FI у спальні. Поруч ви маєте ще одну спальню, потім передпокій, а за нею кухню. Через деякий час виявляється, що інтернет працює скрізь, окрім кухні. У такому разі достатньо встановити ретранслятор у передпокої (тут ще є сигнал) та користуватися якісним інтернетом на кухні.
Як це працює?
Репітер приймає сигнал від роутера, посилює його та транслює далі. Звідси безліч назв цього пристрою, про які ми згадали на початку статті. За потреби можна використовувати не один, а кілька репітерів. Таким чином, можна забезпечити інтернетом не лише свою, а й сусідню квартиру чи зону барбекю.
Встановлюючи репітер необхідно усвідомлювати деякі його особливості:
- репітер не створює нової мережі, він тільки збільшує зону покриття;
- всі гаджети автоматично підключатимуться до транслятора з кращим сигналом;
- комп'ютери, ноутбуки, планшети, телевізори, телефони будуть підключені до роутера або репітера і перебувають в одній мережі. Це дозволяє створити домашню локальну мережу.
Розраховуючи використання великої кількості гаджетів від однієї мережі, необхідно подбати про те, щоб її пропускна здатність відповідала вашим запитам.
Роутер у режимі репітера
Багато моделей роутерів декларують наявність режиму «Підсилювач» і можуть бути використані як репітер. Проте чи всі вони справляються із завданням посилення сигналу. Застосовувати роутер як репітер буде раціональним лише в тому випадку, коли у вас у коморі «завалявся» непотрібний екземпляр.
Спеціально купувати роутер для ретрансляції сигналу не має сенсу. Спеціалізований репітер обійдеться дешевше та апріорі забезпечить якісний сигнал.