
Оформлення шпалерами - найпростіший варіант, який користується популярністю вже не одне десятиліття (якщо не сказати століття).
Кухня не стала винятком: шпалери для кухні не менше популярні, ніж кахель або штучний камінь. Наступні правила допоможуть Вам вибрати шпалери оптом від виробника для вашої кухні.
Правило №1. Засновуйте вибір кольорів на колірному колі
Колірний круг представляє собою коло, де певним чином розташовані різні кольори. За їх розташуванню в колі можна зробити висновок про те, наскільки кольору добре або погано поєднуються між собою. Існують наступні колірні схеми для оформлення кухні:
- Монохроматична. В даному випадку все оформлення підбирається в відтінках одного кольору;
- Контрастна. При цій схемі дизайн грунтується на комбінуванні квітів, які протіволежат на колірному колі.
- Гармонійна. Всі елементи дизайну виконані в декількох кольорах, які є сусідами на колірному колі.
- Існують і інші колірні схеми, наведені вище - найпопулярніші з них.
Правило №2. Якщо вікно виходить на темну сторону, віддайте перевагу світлі відтінки
У таких кухнях часто не вистачає життєво необхідного світла. Шпалери в світлих тонах компенсують цей недолік. Ідеальними будуть теплий білий, бежевий, молочний, ніжно-кораловий відтінки. А ось яскравих шпалер краще уникати - вони перенавантажуватимуть собою і без того невелику темну кухоньку.
Правило №3. Для маленької кухні - світлі шпалери
Світло відіграє значну роль в тому, як ми сприймаємо розмір кухні. Тому, якщо кухня невелика, однозначно варто віддати перевагу світлі шпалери. Невиразний принт також допустимо. А ось дрібний і яскравий малюнок, так само як і великий будуть візуально зменшувати кухню.
Якщо Ви пристрасно мрієте про темних стінах в маленькій кухні, зробіть акцент тільки на одній з них, а на інші все ж поталу світлі шпалери.
Правило №4. Холодні відтінки - для сонячних кухонь
Вибираючи холодні відтінки (блакитний, бірюзовий) для оформлення кімнати, врахуйте, що темну кухню, позбавлену достатку сонячного світла, вони зроблять млявою, «замороженої». Такі кольори гармонійно виглядають в залитих сонцем кухнях.
Правило №5. Вивчайте зразки від різних брендів
Зазвичай, незалежно від того, що Ви вибираєте - вініл, рідкі шпалери, склошпалери на кухні або інші варіанти, є можливість вивчити зразки і подивитися на сайті виробника, як той чи інший відтінок буде виглядати в дизайні інтер'єру.
Правило №6. Купівля шпалер з однієї партії
Купуючи шпалери для кухні, обов'язково переконайтеся в тому, що вони з однієї партії. Інакше може трапитися так, що в різних рулонах полотно матиме різні відтінки. Також слід взяти хоча б 1-2 запасних рулону на випадок реставрації або ж невдалої поклейки.