Шина алюмінієва: типи, призначення, переваги

58

У промисловості алюмінієві сплави з міддю, марганцем, цинком, магнієм і кремнієм використовуються під час виробництва різних виробів, зокрема, алюмінієва шина широко застосовується майже у всіх галузях народного господарства.

Алюміній — відомий багатьом надійний метал, що має відмінні механічні та антикорозійні властивості. Він вигідно відрізняється від інших стійкістю до негативного зовнішнього впливу та довговічністю.

Шина алюмінієва: основні параметри

Алюмінієва полоса по суті, це профіль, що має прямокутний переріз та товщину до 12 мм. Ширина продукції становить 10-180 мм, а радіус заокруглення — від 1 до 8 мм. Зазвичай шина виготовляється смугами кратної або некратної мірної довжини. Вироби при цьому реалізовуються бухтами, котушками або пучками. За ступенем міцності товар поділяється на алюмінієві полоси:

  • звичайної міцності (такі шини не мають додаткових знаків у своєму позначенні);
  • підвищеної міцності (до найменування додається позначення ПМ).

Назва продукції також містить маркування металу (чистого або ж його сплаву), відомості про проведену термообробку, ступінь міцності, габаритні розміри та стандарти, відповідно до яких вона виготовлена.

Купуючи алюмінієві шини, важливо визначитися не лише з технічними параметрами, типорозмірами, маркою продукції та її вартістю, а й правильно вибрати виробника і постачальника виробів. Саме від них залежить якість алюмінієвих шин та супутній сервіс з доставки, оформлення супровідної документації, розрахунку трудовитрат.

Переваги алюмінію

Популярність виробів з алюмінію визначається їхніми технічними характеристиками. Так, полоса алюмінієва має:

  • високу стійкість до корозії, що зберігається протягом усього терміну використання виробу (від 25 років);
  • відмінну електропровідність;
  • легку вагу;
  • немагнітність та пластичність, що забезпечують можливість використання в жорстких струмопроводах і розподільному обладнанні;
  • привабливий зовнішній вигляд, що дозволяє купити алюмінієву полосу для декоративного оздоблення апаратури та транспортних засобів.

Скільки коштують алюмінієві шини?

Одна з основних причин, чому варто купити саме алюмінієву електротехнічну шину — це ціна товару. Доступна вартість і високий питомий електричний опір вигідно відрізняють алюмінієві вироби від мідних, які мають схожі технічні параметри. Але різниця в ціні продукції, виготовленої з цих металів, може сягати 3-4 разів. І пояснюється це не низькою якістю алюмінію, а доступністю сировини, з якої він виготовляється. Зазвичай вартість смуги з алюмінію встановлюється на погонний метр виробу і визначається розміром перерізу та маркою сплаву.

Сфера застосування

Смуги з алюмінію визнані універсальними виробами, що набули широкого використання. Найчастіше продукція застосовується у монтажі шинопроводів, які є провідниками струму з високою напругою. У таких проводах сила струму може становити кілька тисяч вольт при силі струму в 630 ампер. Алюмінієві вироби також є незамінними в багатьох сферах промисловості та під час будівництва. Прикладом є виготовлення ввідно-розподільчих пристроїв, металопрофілю та корпусного обладнання.

Чудові антикорозійні властивості алюмінію дають можливість використовувати вироби з нього на відкритому повітрі та в умовах постійного негативного зовнішнього впливу. Як варіант, шини широко застосовуються на хімічних, газо- і нафтопереробних підприємствах, де в повітрі присутній сірководень та інші речовини, що спричиняють в інших металів корозію.

До речі, нетоксичність алюмінієвої шини дозволяє використовувати її в житлових приміщеннях, офісах і в громадських місцях. Вона також застосовується при виготовленні тари для продуктів харчування.


Висновок: алюмінієві шини широко застосовуються в промисловості завдяки своїм чудовим експлуатаційним якостям, довговічності, безпеці та доступній вартості. Вони можуть використовуватися для вирішення безлічі завдань — від створення шинопроводів до декоративного оздоблення приміщень. Замовлення алюмінієвої шини за конкурентною ціною є найкращим рішенням.

На правах реклами

Коментарі

Читайте також