Сімейна пара із Закарпаття зібрала колекцію підков щастя

11
0

Що може бути миліше та дорожче подарунка, зробленого власними руками? А якщо автор вкладає в роботу особливого сенсу, то такий презент і зовсім стає безцінним. Чим сьогодні захоплюються українці і які твори мистецтва часом виходять з-під їх рук?

Підкова у дім - щастя в ньому

- Найкращий подарунок для друга - кінська підкова, - стверджує Карел Шош, приватний винороб із села Кідьош із Закарпаття. - Років десять тому облаштовував свій дегустаційний зал. Якраз на Масляну друг приніс стерту кінську підкову. Порадив прибити її над входом у винний підвал ріжками вниз. З того часу я постійно перемагаю у винних конкурсах.

А два роки тому на одному з фестивалів у Мукачевому до моєї наметі підійшов президенти України та Угорщини, і хвалили мої вина. Та про що там говорити, підкова приносить щастя, і крапка! Адже не тільки в мене, а й у синів справи пішли на лад.

- У мене підкова на двері важить більше 20 років, кращого оберега для дому не знайти, - розповідає житель Мукачева Анатолій Канаєв. - Пам'ятаю, на Щедрий вечір поспішав додому, мене обігнала циганська кибитка. Підкова відскочила з ноги однієї з коней і покотилася прямо до мене. Нині вона - мій надійний талісман. Вже восьмий десяток розміняв, а моєму здоров'ю позаздрять і молоді. Березі талісман як зіницю ока, у ньому - секрет мого довголіття та удачі.

Знайти залізну підкову для бідного селянина - ну чим не щастя? Адже коня в господарстві була найбільшою цінністю, але через дорожнечу металу підкувати тварина міг дозволити собі далеко не кожен господар. Знахідку бідняк міг вигідно продати. Але найчастіше домовитий селяни її переплавляли на ложки, ножі або пістолі.

Михайло і Тетяна Гичкі, власники агросадиби «Бокораш», що в гірському селищі Синевир, колекціонують підкови.

- Дивіться, скільки у мене символів щастя! - Михайло веде в сарай. - Ось ця іржава - перше, її мені подарував односельчанин, у якого є пара вороних. Не повірите, саме того року я заснував власний бізнес. А на початку наступного знайшов підкову прямо на дорозі, так відбою не було від туристів. Довелося переобладнати під агросадиби ще й батьківський дім. А незабаром оберіг приніс свекор, і нам вдалося придбати авто. З тих пір колекціоную підкови.

Фахівці фен-шуй стверджують: підкова, прибита над дверима ріжками вниз, захищає будинок від зла. А ріжками вгору - залучає удачу, на внутрішній стороні дверей - вирівнює негативну енергетику житла. А під сидінням водія - допомагає уникнути аварій та зустрічі зі співробітниками ДАІ.

Втім, мольфар (сільські знахарі в гірських селах Карпат) знають безліч повір'їв, пов'язаних з цим атрибутом щастя. Підкова, укладена в першу ніч повного місяця на підвіконні кінцями в бік житла, залучає в будинок багатство, особливо купюри. А якщо її закопати в землю у північно-західної стіни будинку - сприяє родючості як у сім'ї, так і на городі. Символ удачі, знайдений в престольне свято на дорозі, лікує дітей, а що страждають від безсоння нічний спокій поверне оберіг, який радять покласти під ліжко в головах.

Кажуть, щоб підкова «працювала», вона повинна бути недоторканною, тому вішають її дуже високо над входом. Але головне - не сама прикмета, а віра людини в неї. Тоді і бажане стане дійсністю, кажуть люди.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також