
Робота в Польщі багатьом українцям відома простотою її отримання та високими зарплатами. При цьому важко сказати, скільки в середньому можна отримувати, працюючи в цій країні, — надто багато факторів впливають на заробіток.
Багато в чому рівень заробітку визначається вакансією - її краще вибирати з тих, що пропонуються перевіреними агентствами, наприклад, Gremi Personal: https://gremi-personal.com.ua/hot-vacancies/.
Розглянемо, скільки можна заробити в Польщі, які вакансії вважаються найактуальнішими, і чому краще знати, як працює податкова система в Польській Республіці.
Заздалегідь зазначимо, що крім хорошої заробітної плати, в цій країні хороші і ціни — вони відрізняються від українських, і багато продуктів тут можуть бути дешевшими навіть на кілька євро.
Які робітники потрібні Польщі?
Щоб побачити реальнішу картину, потрібно врахувати дві важливі особливості польського ринку праці. Перша полягає в тому, що є три сфери, які постійно потребують припливу нової робочої сили:
- сільське господарство;
- промисловість;
- будівництво.
Це пов'язано з тим, що багато поляків віддають перевагу більш “престижним” професіям, або зовсім залишають країну. При цьому їхні місця активно займають як на сезон, так і за тривалим контрактом українці, білоруси, молдавани та інші мешканці сусідніх країн.
Відтік фахівців – це друга особливість. Через неї у Польщі значно збільшився попит на медиків, IT-фахівців, працівників соціальної сфери та сфери обслуговування.
Навіть без знання польської мови можна заробляти один-два євро на годину. Якщо ви знаєте мову хоча б на базовому рівні або маєте потрібну спеціальність — заробітна плата підвищується в рази, а умови праці покращуються.
До простих вакансій без спеціальних вимог можна віднести сезонну роботу — зазвичай це літній збір урожаю на фермах. Робоча віза для такої діяльності оформляється легко, але влаштуватися іноді буває складно — принаймні самостійно, через велику кількість бажаючих. З цієї причини багато хто звертається до агентств з працевлаштування, які беруть на себе роботу з документами та пошук відповідної вакансії.
Якщо знати польську мову та мати певну спеціалізацію, можна заробляти до 6 євро на годину. В основному в цю категорію потрапляють різні будівельники, зварювальники та водії.
Хорошим спеціалістам у Польській Республіці завжди раді: компанії охоче наймають досвідчених менеджерів, аналітиків та інших бізнес-фахівців. Такі співробітники отримують хорошу заробітну плату та мають додаткові привілеї: хорошу страховку, спортивні абонементи, зручний графік та допомогу компанії у переїзді.
Для дівчат теж є багато цікавих вакансій. По-перше, це сезонні роботи на фермах та різних фабриках – там можна обійтися без знання мови, і при цьому отримати гарну зарплату. По-друге, хороші спеціалістки в галузі фінансів, культури та соціальної сфери також будуть затребувані — можна знайти вакансії бізнес-аналітика, медика, архітектора або доглядальниці.
Скільки можна заробити?
Найбільше заробляють IT-фахівці — їхня зарплата може досягати 2000 євро. Банківські службовці, працівники газової промисловості та інші кваліфіковані фахівці також отримують хорошу за європейськими мірками зарплату — у середньому це 1500–1600 євро.
Медики у приватних клініках можуть розраховувати приблизно на такі самі суми, а різнороби на місяць можуть привозити або надсилати додому до 1300 євро.
При розрахунку оплати праці слід врахувати і податкову ставку — вона є обов'язковою як для резидентів, так і для нерезидентів. Якщо річна зарплата не перевищує 712 євро, сам працівник не сплачує податок. Від цієї суми і до 19600 євро сплачується податок у 18%, все, що більше за цей кордон — податок 32%.
Чи це багато? "Чистих" грошей полякам вистачає на все. Українці, правильно оформивши податкові документи, можуть уникнути подвійної податкової ставки та отримувати європейську зарплату, на яку можна добре жити як у Польщі, так і в Україні.