
Складські приміщення необхідні для зберігання товарів. Це найважливіша ланка в ланцюжку продажів.
Склад може бути перевалочним пунктом при транспортуванні продукції з пункту А (постачальник) в пункт Б (магазин). В такому випадку товари «очікують» реалізації. Інший варіант - це інтернет-магазин, коли речі відправляються зі складу безпосередньо покупцеві.
Складність системи залежить від розміру складу https://kms.com.ua/ua/productions/shelves/skladskie_stellazhi/palletnye_stellazhi.html: в невеликих приміщеннях досить дотримуватися простих правил сортування, а величезні павільйони вимагають ще і впровадження цифрових технологій обліку. Розглянемо ці правила докладніше.
Сортування і облік продукції
Перша ознака ефективної роботи системи складу - це висока швидкість знаходження товарів, які запитує клієнт. Тому простір ділять на зони, секції та осередки. Також продукти харчування часто вимагають особливих температурних умов зберігання.
Тари розміщуються з урахуванням частоти відвантаження. Популярні товари (наприклад, часто запитувані речі в інтернет-магазинах) розташовуються близько до коридору, не вище очей і не нижче колін - щоб швидко взяти і відправити клієнту. Товари, які передбачають довгострокове зберігання, - навпаки, зберігаються під стелею, їх дістають за допомогою вантажно-розвантажувальної техніки.
Варіанти угруповання позицій:
- за алфавітом;
- по партіях та найменуванням компаній;
- за типом товарів;
- змішаний спосіб: наприклад, партійно-сортове зберігання - сортування по партіях і типу.
Повний або частковий перехід на електронну систему обліку, впровадження штрих-кодів і використання сканера допоможе зробити пошук товару більш швидким, знизити витрати. При цьому сортування товару відсувається на другий план, оскільки грамотна автоматизація процесу дозволяє знаходити речі за лічені хвилини, де б вони не були.
Розміщення товарів: стелажі
Для того, щоб раціонально використовувати кожен сантиметр простору, використовуються складські меблі - стелажі. Нумерація полиць, маркування товарів і облік дають можливість ще й швидко знайти найменування.
Компанія «КіевМетСервіс» пропонує такі види металевих конструкцій:
- Палетні (фронтальні) стелажі - багатофункціональні і універсальні складські меблі, підходить для складів різного призначення, асортименту товарів і масштабу приміщення. Конструкції можна «підігнати» під вимоги клієнта, створити три і більше рівнів і необхідну кількість рядів, а також піддонів.
- В'їзні стелажі припускають відсутність коридору, тому допомагають економити площу приміщення до 85%. При цьому під час відвантаження/завантаження товару техніка заїжджає вглиб системи. В'їзні стелажі призначаються для зберігання великих обсягів однотипного товару.
- Мезонинні стелажі - конструкції, які дозволяють використовувати весь простір складу завдяки багатоярусності. Тобто це дво- або триповерхові конструкції з драбинами і перекриттями, які конструюються на базі палетних. Цей вид підходить для зберігання малогабаритних предметів.
- Консольні стелажі призначені для довгомірних вантажів, наприклад, металопрокату, шпалер або рейок. Конструкції складаються з двох вертикальних стійок і горизонтальних консолей.
- Торгово-складські стелажі підходять для розміщення продукції у великих оптових гіпермаркетах (наприклад, будівельних або гастрономічних), де передбачений і продаж, і складування в одному приміщенні. Для магазинів підійдуть і торгові стелажі від виробника.
- Палетно-поличні стелажі - конструкції, які підходять для зберігання комбінованого товару і на полицях, і на палетах, в великих гіпермаркетах. Полиці виготовляються з ДСП, металу або сітки (на вибір). Максимальне навантаження на один рівень зберігання - 4800 кг, а на всю конструкцію - до 21 000 кг.
Компанія «КіевМетСервіс» виготовляє стелажі для складів (готові та на замовлення), а також торгове обладнання, металеві меблі (шафи для роздягалень, шафи картотечні та бухгалтерські), сейфи та ін. З усіх питань звертайтеся за консультацією по телефону: (044) 362 -90-90.
На правах реклами