Скульптурні шедеври створені в Україні покажуть у Луврі

13
0

27 робіт Пінзеля до Парижа привезли з чотирьох музеїв України.

Виставка робіт геніального митця 18-го століття, що створив свої шедеври в Україні, відкрилася сьогодні в Парижі. Про біографію "українського Мікеланджело" відомо дуже мало. Не знають, ні де народився, як опинився в Україні, ані де його могила, йдеться у сюжеті ТСН.

Пінзеля називають одним із найталановитіших і найменш відомих скульпторів стилю бароко і рококо. 27 робіт Пінзеля до Парижа привезли з чотирьох музеїв України. А от єдину кам'яну скульптуру, яка міститься в селі Рукомиш, на Тернопільщині, до Франції не віддали.

Роботи Пінзеля розташували в Залі Каплиці, зала де ла Шапель. Колись саме тут приймали присягу французькі монархи. Більшість робіт Пінзеля привезли з українських музеїв. А декілька експонатів приїхали з Польщі та Німеччини.

У центрі експозиції - відтворено частину костьолу в селі Годовиці на Львівщині, для якого Пінзель створив вівтар. Довкола нього розташував скульптурну композицію. Це "Жертва Авраама", "Самсон, що роздирає пащу лева" і "Розп'яття". Мистецтвознавці кажуть, що ці скульптури – вершина майстерності і таланту Пінзеля. Саме тому організатори виставки в Луврі вирішили зробити на них акцент.

Є на виставці і Дияконські ворота роботи Пінзеля, які з боєм привезли з бучацького храму святої Покрови. Громада міста боялася надавати роботу, оскільки не мала гарантій, що Ворота після виставки повернуться назад. До того ж там уже мають сумний досвід, коли шедеври Пінзеля, який певний час жив і творив у Бучачі, вивозили на реставрацію і назад не повернули. Саме тому на виставці немає і єдиної кам'яної скульптури святого Онуфрія. Жителі села Рукомиш сховали її і до Франції не віддали.

Усі 27 робіт для цієї експозиції в Україні реставрували впродовж майже двох років. Непросто було і транспортувати дерев'яні скульптури. Дерево з часом висихає і стає дуже крихким. Під кожну роботу було виготовлено індивідуальний ящик. Дерево на окремих скульптурах поточив шашіль. Французи переживали, щоби шкідник не перекинувся на інші музейні експонати. А тому напередодні виставки скульптури поміщали в спеціальні барокамери.

Нинішня виставка у Луврі триватиме до 25 лютого, а в Україну роботи повернуться 29 березня.

 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також