Словаки зібрали 4,2 млн євро для України: "Віримо, що боєприпаси надійдуть вже в червні"

187
2

Коли уряд бездіяльний, громадяни беруть ініціативу у свої руки.

Словак Федор Блащак був одним з ініціаторів громадського збору коштів для закупівлі боєприпасів для українського війська "Munícia pre Ukrajinu", який за кілька днів побив кілька рекордів і привернув увагу світової громадськості, - пише сайт novyny.sme.sk.

Наразі зібрано понад 4 мільйона євро, хоча організатори спочатку мали на меті зібрати хоча б один мільйон.

"Можна сказати, що це найбільший збір коштів за всю нашу історію, рекордна сума була зібрана за рекордний час... Однак головне завдання на цей час - виконати те, що ми пообіцяли. Це означає, що ми маємо закупити боєприпаси і якнайшвидше доставити їх в Україну. Це те завдання, над яким ми зараз працюємо. Ми вже маємо пропозицію, але закупівля буде узгоджена з Міністерством оборони Чехії та українською стороною, яка має її оцінити і затвердити. Якщо все пройде гладко, ми віримо, що боєприпаси надійдуть в Україну вже в червні (цього року)", - каже Федор.
Ініціатори збору для України Федір Блащак, Володимир Шимичек та Отто Шимко.
Ініціатори збору для України Федір Блащак, Володимир Шимичек та Отто Шимко.

У акції взяло участь понад 67 тисяч людей, які які пожертвували власні кошти. Середній розмір пожертви - близько 60 євро, і переважна більшість - зі Словаччини.

"Я був там (в Україні) у січні якраз тоді, коли, наприклад, Роберт Фіцо сказав, що в Києві немає війни. Українці цього абсолютно не розуміли, адже щодня надходять повідомлення про повітряну тривогу, повідомлення про бомбардування і жертви серед цивільного населення. Почав вимальовуватися дволикий образ Словаччини, і ми не могли з цим змиритися...

Ми живемо в екзистенційні часи, по сусідству йде війна. Ми знаємо з історії, що в такі моменти йдеться про те, щоб чітко стати на правильний бік. Тож ця дволикість здається мені головною слабкістю словацької зовнішньої політики. Але наша ініціатива не йде всупереч інтересів словацького уряду.

Ми фактично намагаємося уніфікувати позицію Словаччини щодо постачання озброєння. Тобто, уряд схвалює постачання зброї та боєприпасів в Україну, коли вона постачає їх туди на комерційній основі, бо володіє, наприклад, 50 відсотками виробника боєприпасів у Дубниці, продає туди гаубиці "Зузана" і так далі. Однак з незрозумілих причин вона відмовилася приєднатися до чеської ініціативи, де зробила б це безкорисливо.

Нашою головною метою було приєднати Словаччину до чеської ініціативи на символічному рівні, і нам це вдалося. Представники чеського уряду висловили свою підтримку ініціативі "Munícia pre Ukrajinu".

Ми показали, що Словаччина не боягузлива і не невдячна, і що якщо не уряд, то громадянське суспільство може дати зрозуміти, що воно знає своє місце", - каже Федор Блащак.


Коментарі

А
адекватно

будь- яка притомна людина розуміє - звіра треба приспати, бо ведмідь, який покуштував людського вже вегетаріанцем не стане, як би оон не висловлювало стурбованість, чи мадяри давали гуманітарні харчі постраждалим від диявола

Л
Ладіслав

Люди пам'ятають 1968 рік і їм небайдуже.

Читайте також