Словацькі перевізники погрожують перекрити кордон для українських вантажівок

23
9

Організатори протесту на польсько-українському кордоні отримали підтримку Словаччини. Місцеві перевізники погрожують приєднатися до акції перекриття українського кордону.

Нагадаємо, що через збільшення вантажопотоку в ніч на неділю (12 листопада) було обмежено рух вантажного транспорту на східному кордоні Словаччини.

Колони утворилися не лише перед пунктом пропуску Вишнє Нємецьке, а й у інших прикордонних районах.

Союз автомобільних перевізників Словаччини (UNAS) погрожує заблокувати українським перевізникам перетин кордону зі словацького боку, якщо Єврокомісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах Європейського Союзу.

До прикордонного переходу Вишнє Німецьке-Ужгород ще двадцяти кілометрів, але черга з вантажівок вже починається. Водії прямували з Іспанії, Бельгії, Норвегії, їх вантажі чекають у Києві. З п'ятниці вони в дорозі.

У пріоритеті залишаються вантажні перевезення швидкопсувних продуктів харчування, вантажів зі швидким терміном придатності, тварин і гуманітарної допомоги, при цьому водії повинні пред'явити необхідні документи про вантаж, що перевозиться.

Їхнім колегам, які не везуть швидкопсувний товар, доводиться стояти в кількакілометрових чергах.

«Їм доводиться чекати, я оцінюю в кращому випадку чотири-п'ять днів. За три години черга зрушила приблизно на п’ятисот-шестисот метрів», – каже один з водіїв.

За підрахунками словацької асоціації транспортних компаній CESMAD Slovakia, за останні півтора року трафік українських вантажівок зріс приблизно на 600-800 відсотків. Це, звісно, пов’язано з війною та блокадою українських морських портів, через що Євросоюз скасував дозвільну вимогу для українців.

Однак, стверджують словаки, це також створює простір для численних порушень. Тому словацькій перевізник звернувся до Міністерства транспорту Словаччини з проханням ретельніше перевіряти українців на предмет нелегальних пересадок, технічної недбалості транспортних засобів та шахрайства з тахографами. Крім того, звернувся з проханням до Ради ЄС, щоб відновити дозвільний порядок для українських вантажівок.

Інша словацька асоціація, а саме UNAS, заговорила про приєднання до протесту, організованого в Польщі. Вони кажуть, що словаки мають зважитися на такий крок, якщо не буде реакції Брюсселя, заблокувавши українсько-європейський кордон також на словацькій ділянці.

Голова UNAS Станіслав Скала заявив, що вони вимагатимуть повернення дозволів для українських перевізників.

«Якщо Європейська транспортна комісія це не зробить, то UNAS готовий негайно підтримати польських перевізників на кордоні та заблокує перетин кордону для українських перевізників зі словацького боку», — сказав Скала.

Таким чином далекобійники планують приєднаються до польських водіїв вантажівок, які з понеділка (6 листопада) блокують польсько-український кордон.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Т
Турул

А скільки по Вашому українці думали, що вони самі "хитро...ні" в Європі. Наші сусіди терпіли, як терплять батьки капризи своїх нерозумних дітей. Але "терпець" не безкінечний. І знову Кремль виноватий ?

Н
Наразі

Діду, винявись мі з рота.

ТМ
то мацкалі мутять

На болотах: Пара аткупорівать шапмусік?

ШЗ
Шо з них взяти

Закриють, нашим не дадуть робити но і они не будуть робити. Логіка

Т
Троцкій

Наші каміони демпінгують цінами на перевози. У поляків відпадають замовлення. Тому і вимагають квоти. От і вся причина.

Д
Дідо

Но щи чекаємо мадяри коли закриють

В
Вова

Влада наша не думає за нас взагалі.

У
Уа

Вперьод на еуропу!

Г
Гейропа

Дайте коридор мацкалям на словаки і поляки та повтікають нараз за океан

Читайте також