"Слуга" Трухін пішов на угоду зі слідством і визнав, що пропонував хабар

7
2

Суд виніс вирок депутату "Слуги народу" Олександру Трухіну: він пішов на угоду зі слідством і визнав свою провину в пропозиції хабаря поліцейському.

Як повідомляє "Українська правда", під час засідання Вищого антикорупційного суду, Олександр Трухін підтвердив, що під час ДТП 2021 року запопронував поліції "150 тисяч чогось" (в оригінальній фразі депутат сказав "конфет, шоколадок, печенек" – УП). Самостійно депутат не захотів переказувати події того дня, пояснивши, що йому некомфортно це робити.

"Слуга" не зміг сказати, в якій саму валюті він пропонував хабар. При цьому запевнив, що в той момент не мав при собі грошей, а його фраза "була більше емоційною і навіть до кінця не обгрунтована".

Відтак, Трухін і Спеціалізована антикорупційна прокуратура підписали угоду 17 лютого 2023. За її умовами, депутат зобов'язується протягом місяця заплатити 6 мільйонів гривень підтримку ЗСУ, зокрема, на проєкт United24 та "Армія дронів". За словами прокурора, таким чином нардеп, зокрема, підтвердить своє каяття.

Також "слуга" має заплатити штраф – 68 тисяч гривень. Це максимальна сума штрафу за статтею, яку інкримінують Трухіну.

Заставу, яку депутат вносив під час слідства, теж перерахують на ЗСУ – це 49,6 тисячі гривень.

Під час укладання угоди Трухін розповів, за що саме він пропонував хабар – за те, щоб найскоріше залишити місце ДТП. Прокурор наголосив, що ця угода жодним чином не стосується участі "слуги" в самій аварії.

Це, на думку обвинувачення, означає, що злочин Трухіна не був настільки небезпечним, щоб призначати йому більш тяжке покарання, ніж штраф. Також на вибір санкції вплинула наявність у нардепа двох дітей і заохочень від державних органів.

Після того, як вирок набере чинності, Трухін втратить мандат народного обранця.

Суд затвердив угоду і визнав Трухіна винним у злочині. Оскаржити цей вирок депутат може лише в тому випадку, якщо його угода була недобровільною. Під час засідання він підтвердив, що погоджується на всі умови.

Вирок набуде чинності після того, як мине строк на подання скарги

Нагадаємо, 23 серпня 2021 року народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Трухін потрапив у ДТП. За даними ЗМІ, нардеп був напідпитку і спричинив аварію дорогою з Полтави до Києва. Через тиждень після ДТП нардеп заявив, що не перебував за кермом, і співпрацював з поліцейськими при оформленні протоколів.

1 лютого 2022 року "Українська правда" оприлюднила розслідування з відео щодо ДТП за участі нардепа "Слуги народу" Олександра Трухіна. На відео з нагрудної камери поліцейського, яке опублікувала "УП", зафіксовано, як Трухін хотів залишити місце ДТП і запевняв правоохоронця, що може вирішити питання з очільником МВС Денисом Монастирським. Згодом він запропонував поліцейському "150 тисяч бонусу", які лежали в автівці, щоби правоохоронці допомогли йому втекти з місця пригоди й оформили як пасажира.


Коментарі

ДЛ
дуже легко все сходить з рук

Шановна редакціє, будь ласка, висвітліть рішення суду стосовно нашого діяча? Дуже актуальна тема, яка цікавить багатьох людей котрі чим можуть стараються допомогти ЗСУ https://zaxid.net/sud_ogolosiv_virok_volonteru_iz_zakarpattya_za_prodazh_mila_na_24_mln_grn_n1558400

В
В

Офіційно "відкупився".

Читайте також