Британські вчені запропонували алгоритм, який з високою ймовірністю пророкує, куди піде господар мобільного гаджету.
Дослідження, що ведуться в Школі комп'ютерних наук Бірмінгемського університету, показали, що вгадати майбутнє місцезнаходження користувача стане можливо, якщо проаналізувати попередні його переміщення.
Окрім цього до уваги беруться дані про вхідні та вихідні дзвінки, використовувані додатки, інформація, залишена власником в соціальних мережах, включаючи "чекіни", а також деяка інформація про друзів.
Науковці констатують, що ці дані ніяка не таємниця, а "інформація з відкритих джерел", до того ж майже в кожному мобільному пристрої є приймач GPS. А якщо ні, обчислити місцеположення абонента можна за допомогою геолокаційних даних точок Wi-Fi і антен стільникового зв'язку.
Участь у випробуваннях взяли 200 осіб, і в середньому програма змогла передбачити, де опиниться людина через 24 години з точністю до двадцяти метрів.
Керівник проекту Мірко Мусолесі визнає, що 200 учасників експерименту, можливо, недостатньо для оцінки перспектив його розробки, так як всі вони живуть в радіусі 30 миль від швейцарської Лозанни, і в основному є "студентами, вченими і людьми, які досить передбачувані в будь-якому випадку".
Тим не менш, за словами дослідника, результати експерименту заслуговують на увагу, тому що "ми, по суті, використовуємо синхронізований ритм міста для більшого інтелектуального розуміння".