Розрахунки траєкторії астероїда Апофіс з урахуванням, так званого ефекту Ярковського, показують, що ймовірність його зіткнення із Землею мізерно мала.
Про це повідомив у середу, 29 серпня, провідний науковий співробітник Інституту астрономії РАН (ІНАСАН) Віктор Шор, виступаючи на Міжнародному аерокосмічному конгресі в Москві.
Ефектом Ярковського називають появу слабкого реактивного імпульсу за рахунок теплового випромінювання поверхні астероїда, яка нагрівається на Сонці, а потім остигає, що і дозволяє їй змінювати орбіту астероїда.
Як зазначив Шор, у попередніх розрахунках орбіти Апофіса науковці найчастіше не враховували негравітаційного прискорення - ефекту Ярковського. Саме він, вважає науковець, може серйозно змінити траєкторію руху астероїда.
Таким чином, підсумовує Шор, зіткнення небесного тіла з Землею у 2036 році малоймовірне.
"Під впливом тяжіння Землі орбіта Апофіса змінюється. Вона відома недостатньо точно, щоб розрахувати рух астероїда після зближення із Землею", - зазначив Шор.
Трьохсотметровий астероїд Апофіс (2004 MN4) є наразі найсерйознішою відомою космічною загрозою для Землі.
У 2029 році це космічне тіло пройде від нашої планети на відстані лише близько 36 тисяч кілометрів - на висоті орбіт геостаціонарних супутників.
Опинившись у безпосередній близькості від Землі, Апофіс може змінити свою орбіту так, що при наступному зближенні з планетою в 2036 році може зіткнутися з нею