Літак, на якому знаходиться екс-співробітника ЦРУ, що оприлюднив дані про стеження в інтернеті, можуть перехопити у США.
За повідомленням прес-служби ТСН, літак "Аерофлоту", що вилітає з колишнім співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом на Кубу, буде проходити на своєму маршруті зону відповідальності диспетчерів Нью-Йорка.
"Маршрути "Аерофлоту" пролягають таким чином, що перетинають Атлантичний океан в районі Ньюфаундленду і потім огинають узбережжя США, пройшовши за декілька кілометрів від Нью-Йорка, - пояснив він. - Це - зона відповідальності диспетчерської служби США".
Джерело не виключає, що американські диспетчери можуть прийняти нестандартне рішення у зв'язку з тим, що влада США шукає спосіб повернути Сноудена на батьківщину для кримінального переслідування.
Зазначимо, Едвард Сноуден прилетів до Москви з Гонконгу вдень 23 червня. У нього немає російської візи, але куплені квитки на рейси Москва-Гавана і Гавана-Каракас.
Американець зняв номер у капсульному готелі "Шереметьєво". Незабаром після приземлення Сноуден поспілкувався в аеропорту з представниками посольства Еквадору, яким передав прохання про надання політичного притулку.
Водночас, влада США звернулися до російської сторони з проханням про видачу Едварда Сноудена. Американська сторона запропонувала Москві "розглянути всі наявні варіанти" для затримання Сноудена і повернення його до США.
29-річний Едвард Сноуден втік у Гонконг у травні, після чого на початку червня оприлюднив інформацію про масштабні секретні операції спецслужб щодо стеження за абонентами мобільного зв'язку і користувачами інтернету.
Через організований ним витік, зокрема, стало відомо про програму під кодовою назвою PRISM, яку проводять ФБР та Агентство національної безпеки США.
Згідно з даними Сноудена, ці структури кілька років мають прямий доступ до серверів компаній Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, Skype, YouTube, PalTalk, AOL і Apple.
Вони збирають аудіо- і відеофайли, фотографії, електронне листування, документи і дані про підключення користувачів до тих чи інших сайтів, що дозволяє стежити за пересуваннями і контактами людей.
Через це владі США довелося визнати факт масштабного стеження за користувачами інтернеті. Вони виправдовують це необхідністю вести боротьбу з терористами.
При цьому міністерство юстиції США порушило кримінальну справу стосовно Сноудена і видало попередній ордер на його арешт. Проти нього висунуто звинувачення у шпигунстві та крадіжці держвласності.