Так фракціяї "Нашої України" називає рейдерські атаки на компанії з газопостачання західних областей
Нещодавно Український народ став свідком численних спроб «антикризової коаліції» здійснити системну дискредитацію міністрів та керівників, що належать до помаранчевої команди. Відставка під надуманим приводом Юрія Луценка, ганебний спектакль з недопущенням до робочого Бориса Тарасюка, безпідставні звинувачення на адресу Анатолія Гриценка – засвідчили відверте бажання «антикризовиків» вчинити показову розправу над політичними опонентами.
Сьогодні в українському парламенті розгортається черговий, рекордний за рівнем брутальних інсинуацій, акт ганебної вистави із шельмування «помаранчевої команди». В якості нової мішені обрано колишнє керівництво Мінпаливенерго та НАК «Нафтогаз України». Механізм дискредитації аналогічний тому, який використовувався під час антиющенківської кампанії у 2004 році: Генпрокуратуру, КРУ та податкову зобов‘язали в будь-який спосіб «відкопати» компромат на екс-голову НАК «Нафтогаз України» Олексія Івченка.
Безпідставність та надуманість цих звинувачень довести дуже легко. Варто лише зважити, що у 2005 році, за керівництва Івченка, НАК «Нафтогаз» мав прибуток понад 300 млн. грн. тоді як у 2004 збитки компанії склали більш як півтора мільярда. Загалом в минулому році витрати «Нафтогазу» було зменшено на 2 млрд. грн.
Очевидно, що за спробами розправи над «помаранчевими» керівниками енергетичного сектору стоїть не лише бажання помсти чи намір знищити політичних опонентів. Чинний глава Мінпаливенерго разом зі своїми «соратниками» послідовно виводять газову галузь з державного управління і намагаються передати її під контроль приватним структурам, до яких вони причетні безпосередньо.
Саме з подачі Юрія Бойка «Укртрансгаз» свідомо заганяється в борги перед «УкрГазЕнерго» шляхом незбалансованої цінової політики у сфері транспортування газу. Як наслідок – держава стала перед загрозою повної втрати державного контролю над газотранспортною системою. «Нафтогаз» вже не має ніякого відношення до постачання та продажу імпортного газу в Україні – ці повноваження передані приватним компаніям.
Нинішнє керівництво енергетичного сектору вдається до створення монопольного контролю над розподільчими газовими мережами в регіонах шляхом скуповування відповідних підприємств через підставних осіб. На сьогодні низка компаній з газопостачання на сході та в центрі країни вже перейшли під контроль «бойківської бригади». Непокірним залишається лише західний регіон.
Відтак продовженням подій стали рейдерські атаки за участю силових структур на компанії з газопостачання Закарпатської, Івано-Франківської та інших областей. Справа дійшла навіть до силового захоплення приміщень, погроз і побиття співробітників. 7 грудня у ВАТ «Закарпатгаз», не гребуючи жодними засобами, відбулася спроба привласнити одну з таких компаній.
Фракція «Наша Україна» вимушена констатувати, що нинішній уряд намагається вивести з державного підпорядкування й віддати в розпорядження «своїм» комерційним структурам не лише імпорт газу, але й транспортування і постачання кінцевому споживачу.
Ми заявляємо, що не допустить подібного розвитку ситуації і зробимо все, щоб нафтогазовий сектор держави працював на користь народу України, а не для приватних кишень нинішнього керівництва Мінпаливенерго та «Нафтогазу».
RAZOM.org