Українські айтішники їдуть в Європу, через суттєво більшу зарплату

1882 7

Згідно з дослідженням платформи DOU, українські айтішники, які працюють за кордоном, отримують у середньому на 34% більшу заробітну плату у порівнянні з колегами, що залишилися в Україні.

При цьому лише 36% всіх українських IT-фахівців мають офіційне працевлаштування в країні проживання, решта працює через українські ФОП, гіг-контракти або без офіційного оформлення.

Про це розповідає AgroReview

Найбільша кількість українських айтішників проживає у Європі, зокрема 92% від загальної кількості емігрантів. З них 39% мешкають у Польщі, ще 10% — у Німеччині, 5% — у Румунії, 4% — у Португалії та Болгарії, а по 3% — у Чехії та Словаччині. Також значна кількість працює у США та Канаді — відповідно 3% кожна.

Більшість українських айтішників, що переїхали, мають досвід роботи від 3 до 5 років, і їхні спеціалізації зазвичай збігаються з тими, що популярні в Україні. Основна частина — розробники (43%) та тестувальники (17%). Проте за кордоном частіше переїжджали більш досвідчені фахівці, з рівнем Senior+ — 60% проти 45% в Україні. У той же час, джуніори та інтерни складають лише 8% серед тих, хто виїхав, тоді як в Україні їх частка становить близько 16%.

Крім того, у європейських країнах медіанні зарплати для досвідчених розробників (з 5+ роками досвіду) на 8% вищі, ніж в Україні. Найвищі зарплати зафіксовані у Іспанії ($5250) та Хорватії ($5225), тоді як найнижчі — у Болгарії ($4000) та Німеччині ($4500). Загалом, середній рівень зарплат у європейських країнах для українських айтішників є значно вищим, а рівень оформлення працевлаштування — більш лояльним.

Щодо оформлення документів, то в США, Канаді, Великій Британії, Польщі та Німеччині найбільша кількість фахівців мають офіційне працевлаштування згідно з місцевим законодавством. У меншій мірі це характерно для Іспанії, Румунії, Болгарії, Чехії, Словаччини та Хорватії, де переважно працюють за українськими контрактами або без офіційного оформлення.

Медіанні зарплати українських айтішників, що працюють за межами країни, перевищують українські показники. Найвища серед них — у США, де медіана доходу становить $7500 на місяць. В інших країнах Європи цей показник коливається від $3500 до $5250, з найвищими зарплатами у Іспанії та Хорватії. Зазначається, що для фахівців із досвідом від 3 до 5 років різниця у зарплатах у середньому становить 34%, а для більш досвідчених — близько 11%.

Коментарі

Н
НОДь"кічі..."

Та ви ШО?-А ХТО...-ЇХ ВИПУСТить з України-тих МОЛОДих АйТІ-шників?

К
Кічі

Може се ся не полюбить владі, но воювати довго, яка би не була благородна мета, призводить до такого вот. А се трагедія. Бо каждий такий айтішник, котрий заробляє фактично 10 зарплат рядового українця тепер ті зарплати тратить не в україні, за границьов. Сам знаю з десяток уїхавших з жирними зароботками, даякі з зарплатами под десятку зєлєні(да такі є і не єден). А держава тіряє не лем ті 5% шо платили би з фопа, а в десятки раз більше, бо они експортери, а значить заводили капусту в країну, яка могла би спокійно крутитися в банківській системі. І в магазин не ходять і в кафе не йдуть де би красно заплатили пдв з каждої покупки. І квартири не купують і вобще нич. Геніально!

З
Зауважливий

.... не тільки айтішники .

D
deadline

це перемога чи зрада? А ПЗ на наші дрони скільки з них розробляє?

Читайте також