Стан виплати заробітної плати на підприємствах Міжгірщини

11
0

Заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку трудовим колективом власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Який стан із виплати заробітної плати на підприємствах, організаціях та установах Міжгірського району?

На даний час боржниками із заробітної плати в районі є два підприємства основного кола, а саме: ТОВ “ДДСА-Продакшн” (керівник Т.П. Пристайко) — 62,2 тис. грн. та комунальне підприємство ЦРА №24 (т.в.о. завідувача А.С. Белень) — 69,1 тис. грн. Таким чином, загальна заборгованість із заробітної плати по району становить 131,3 тис. грн. На мій погляд, основною причиною заборгованості із заробітної плати є вкрай низький менеджмент на даних підприємствах. На ТОВ “ДДСА-Продакшн” вказана заборгованість за один місяць, на КП ЦРА №24 заробітну плату працівникам не виплачували більше, ніж півроку. Якщо керівництву ТОВ “ДДСА-Продакшн” під силу до кінця поточного місяця повністю розрахуватись з працівниками (на що дуже сподіваюсь), то попереднє та нинішнє керівництво КП ЦРА №24 привело установу до повного фінансового краху.

Одночасно нагадую керівникам всіх рангів та підприємцям, які використовують найману працю, починаючи з 1.VІІ.2010 року згідно із Державним бюджетом країни на 2010 рік вводиться розмір мінімальної заробітної плати 888 грн., а також почасова оплата праці в розмірі 5,32 грн. за відпрацьовану годину. Всі керівники ПОУ та роботодавці, які використовують найману працю, повинні своїми наказами встановити мінімальний розмір заробітної плати для працівників, які виконують некваліфіковану роботу.

Розпорядженням голови райдержадміністрації від 3.ІX.09 за №352 в районі створена та діє робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. На даний час групою проведено 11 рейдів-перевірок щодо легалізації найманої праці та виявлено 69 працівників, які не мали трудових угод з роботодавцями. Не всі приватні підприємці, які використовують найману працю, порушують трудове законодавство. Серед законослухняних ПП: С.В. Стецюнич, М.І. Сирохман, С.М. Лолин, Г.І. Живчин, В.І. Іваниш, В.М гНагурна та ряд інших.

Для тих підприємців, які порушують трудове законодавство, нагадую, що робоча група і надалі буде проводити рейди-перевірки щодо легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Порушники трудового законодавства в установленому порядку будуть притягнуті до адмінвідповідальності згідно із статтею 41 ч. 1 та 188-6 КУпАП.

Роботодавці, не порушуйте трудове законодавство, з повагою ставтесь до працівників, працю яких ви використовуєте.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також