Сучасні методи прочищення каналізації

11
0

Каналізаційна система багатоквартирних будинків побудована послідовно і засмічення в одній точці торкнеться декількох квартир.

Краще за все не допускати утворення засмічення. Для цього потрібне дотримання нескладних правил і регулярна профілактична очищення. Відразу обмовимося - повноцінного усунення засмічення за допомогою хімічних засобів досягти не вдасться. У кращому випадку, ці кошти можуть розчинити накопичився жир в сифоні мийки. На більше вони не здатні, як би їх не рекламували. Для повноцінної профілактики і тим більше для усунення засмічення знадобиться фахівець з інструментом. Особливо в багатоквартирних будинках. Без відповідних знань і умінь легко можна створити безліч додаткових проблем.

Причини виникнення засмічення

Найбільш частими причинами є:

- Помилки при проектуванні та монтажі каналізаційної системи (Малий кут нахилу, гострі кути повороту труб і ін);

- Слабкий натиск води при зливі не в змозі захопити і змити нечистоти в повному обсязі, з часом вони накопичуються і призводять до засмічення;

- Дія людей (як правило, це викидання великих предметів в унітаз).

Навіть якщо у нас хороший натиск води, і ми розумно користуємося каналізацією - це зовсім не означає, що нам не потрібно профілактична прочищення каналізаційних труб. Якість водопровідної води погане, в ній великий вміст речовин які осідають на стінках і поворотах труб.

Наочний приклад - чайник і наліт всередині. При попаданні жиру, відкладення на трубах розростаються швидко, і труба істотно втрачає свій первісний просвіт. Види засмічень і ступінь складності їх усунення Найпростішим побутовим засміттям каналізації є скупчення жиру, волосся та інших відходів в сифоні раковини, мийки або ванни.

Найскладнішим - засмічення каналізаційного стояка, особливо в кутових місцях. В останньому, навіть визначення місця освіти пробки досить складна процедура. Не кажучи про усунення засмічення. 

Способи усунення засмічення

Спосіб усунення засмічення вибирається після встановлення його виду. При засмітті в сифоні - слід розібрати і почистити сифон. При утворенні перешкоди в стояку без спеціального троса не обійтися. В окремих випадках, при дуже складних засорах може знадобитися часткове розбирання каналізаційної системи. І ще один нюанс, якщо проблема засмічення каналізації регулярна, слід задуматися про заміну трубопроводу. Особливо це актуально для власників старих систем, з чавунними трубами.

Прочищення зовнішньої каналізації

Експлуатація каналізаційних систем часто передбачає заходи з профілактики та засмічень і заходи боротьби з подібними засміченості.

Як повідомляє Сантехник Винница основною причиною подібного засмічення каналізаційної системи є недбала експлуатація. Сторонні предмети, які потрапляють в труби каналізаційної системи, викликають механічні засмічення, які часто стають причиною, пов'язаної з аварійними ситуаціями, які виникають при експлуатації подібних інженерних комунікацій.

Такі відходи повністю перекривають каналізаційну трубу і роблять неможливим нормальне проходження стічної води. Крім того, причиною засмічення труб, може стати експлуатаційний засмічення. Такий засмічення утворюється в результаті поступового нашарування, на внутрішніх стінах труби, різноманітних відкладень. Такі відкладення, з часом, перешкоджають нормальній роботі каналізаційної системи. Прочищення каналізації, як метод боротьби з засмічення, може бути задіяна як засіб профілактики.

Подібний метод прочищення проводиться, як правило, хімічними і гідравлічними методами. Основна мета, такого очищення, усунення нашарувань на внутрішніх трубах каналізаційної системи. Такий захід призначена для припинення подальшого зростання жирових і інших шкідливих нашарувань, які призводять до повної непрохідності каналізаційної труби. Сучасні методи очищення каналізації, дозволяють, досить швидко, впорається не тільки з профілактикою, а й з аваріями, пов'язаними із засміченням труб каналізації. Одним з найбільш дієвих способів сучасної очищення полягає в застосуванні методу термічної промиванні каналізаційних труб.

Цей метод заснований на подачі нагрітої до 120 градусів води під великим тиском. При такому способі прочищення, все жирові відкладення, повністю розчиняються в нагрітій воді. Гідродинамічний метод очищення заснований на дії води, яка знаходиться під великим тиском. Подібний вид очищення схожий з методом термічної промивання. Різниця полягає в тому, що, при використанні гідродинамічного методу, вода не нагрівається.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також