Сучасні перетворювачі чаcтоти Veichi

15
0

Перетворювачі частоти або, як їх ще називають між собою професіонали, «частотники», використовуються для регулювання частоти обертання асинхронних двигунів.

Частотники Viechi, крім регулювання частоти, використовуються для плавного пуску та зупинки двигуна, а також для зміни напрямку обертання. Всі асинхронні двигуни, що випускаються сьогодні, працюють від мережі змінного струму. Швидкість їх обертання залежить як від частоти мережі, так і від того, яким чином розташовані обмотки. Середня ж швидкість обертання асинхронного двигуна становить приблизно 1 000 або 1 500 обертів у хвилину.

Для нормальної роботи електродвигуна швидкість його обертання обов'язково повинна відповідати частоті мережі, від якої він живиться. При зміні ж частоти варіюється і швидкість обертання. Коли запускають двигун, він відразу ж різко «зривається з місця» і починає посилено набирати обертів, щоб досягти швидкості, відповідній частоті. Пусковий струм при цьому може бути в 6 разів більшим номінального, що і створює надмірні навантаження на устаткування. Найбільше в моменти запуску піддаються зносу такі механічні частини, як ремені, шестерні, ланцюги, тому потрібно за ними ретельно стежити, щоб своєчасно замінити ті, що вийшли з ладу. За таких умов роботи необхідний частотний перетворювач, який забезпечуватиме плавний запуск двигуна і тим самим продовжить термін його служби.

Також всі перетворювачі частоти, що випускаються сьогодні, відповідають за захист електродвигуна. По-перше, вони захищають агрегат від перевантажень і перегріву; по-друге, зниженої напруги; по-третє, від перенапруги. Важливою особливістю цих пристроїв є наявність і електронного захисту двигуна від короткого замикання на виході. Перетворювачі видають частоту, що коливається в інтервалі від 0 до 650 Гц. А деякі моделі можуть, навіть працюючи всього лише на одній фазі, видавати три.

Сучасні частотні перетворювачі, що важливо, мають невисоку вартість. Для порівняння: комплект, в який входитиме асинхронний двигун і перетворювач частоти, може обійтися вам не набагато дорожче, ніж агрегат постійного струму з тиристорним регулятором. Пояснюється така невелика різниця в ціні, перш за все, тим, що двигун постійного струму за вартістю дорожчий аналогічного за потужністю асинхронного.

Використання частотників з електродвигунами є перспективним і економічно обґрунтований напрямком, що має на меті заміни як регульованих приводів постійного струму, так і нерегульованих приводів змінного струму.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також