
В даний час на ринку представлений широкий асортименти телевізорів, які називаються Smart TV. Сучасні телевізори часто мають системи, аналогічні смартфонам, наприклад Android TV. Перед потенційними користувачами постає велика дилема: який новий телевізор буде найкращим.
Типи телевізорів - LCD телевізори, LED TV, QLED, OLED, що вибрати?
Почнемо з основного питання - типу дисплея, коли йдеться про плазмові телевізори. РК-технологія - одна з найстаріших технологій, яка використовується не тільки при виробництві телевізорів, але і планшетів, ноутбуків та смартфонів. Сам по собі телевізор не може випромінювати світло, тому потрібне додаткове освітлення. Згодом люмінесцентні лампи були замінені світлодіодами, що започаткувало переход від РК-телевізорів до світлодіодних. Нові телевізори, оснащені QLED-екранами, наприклад, LG OLED TV, є модифікованими РК-панелями, що мають квантові точки.
Основна відмінність при порівнянні світлодіодів у тому, що вони висвітлюють екран білим світлом. У разі QLED це синє світло. Вищезгадані квантові точки змінюють синє світло, що випромінюється світлодіодами у світлодіодній технології, на основні кольори, що позначається на високій якості зображення. Зображення, що відображається на екранах з технологією QLED, краще відображає реальність, повніші, а кольори більш насичені. Однак, це невелика різниця між попередніми технологіями.
Прорив - OLED-телевізори, які не потребують додаткового освітлення, тому що випромінюють його самі. Завдяки цьому можна ідеально відображати чорний колір, що раніше було неможливо. OLED-панелі складаються із світлодіодів. Ця технологія була відома раніше за смартфонами та планшетами. Через відносно швидке перегорання діодів ця технологія постійно вдосконалюється. Слід зазначити, що це також недешеві телевізори.
Технологія NeoQLED лише у телевізорах Samsung – що її відрізняє?
Новинкою на ринку став смарт телевізор від компанії Samsung серії Neo QLED, який завдяки Q-Symphony відрізняється глибоким чорним кольором, насиченими кольорами та відмінним звуком. Ці пристрої відрізняються тим, що пройшли випробування на безпеку зору. Технологія виробника, завдяки поєднанню квантових точок Quantum Mini LED та технології Quantum Dot, дозволила отримувати реалістичні, контрастні та соковиті кольори. Це надзвичайне враження справжності дозволяє користувачам Smart TV поринути у світ фільмів, серіалів чи ігор. Співвідношення сторін - 21: 9 і 32: 9 і надширокий кут огляду, частота оновлення 120 Гц і роздільна здатність 8K дозволяють смарт-телевізор Samsung QLED ідеально працювати з комп'ютером і консолями.
Роздільна здатність екрана — яка оптимальна?
Маючи потрібну суму та простір, ми можемо купити телевізор, який підтримує технологію 4K ultra hd. Можливо, ми не повністю використовуватимемо його потенціал, але через якийсь час ми зможемо дати йому можливість повністю використати свій сплячий потенціал. На такому устаткуванні добре дивитися фільми з нижчою роздільною здатністю. Слід пам'ятати, що в найближчому майбутньому ми очікуємо на більший і більший доступ до фільмів з високою роздільною здатністю. З іншого боку, базові телеканали передають сигнал у нижчій роздільній здатності, і це, ймовірно, не зміниться протягом тривалого часу. Тому, якщо ми не дбаємо про перегляд фільмів у найкращій якості, відтворенні на консолі або підключенні комп'ютера/ноутбука до ресивера, наприклад, для перегляду фотографій, ми можемо інвестувати в ресівер гарної якості, а не HD-телевізори.
Який розмір телевізора вибрати?
Розмір екрана має бути найважливішим фактором при прийнятті остаточного рішення щодо вибору телевізора. Ми повинні звертати увагу на відстань між екраном і диваном, кріслом, стільцем або іншим місцем, з якого ми дивимося телевізор. Передбачається, що відстань для перегляду телевізора з 32-дюймовим дисплеєм повинна бути 1,25 м і не більше 2,45 м. Для 65-дюймових приймачів потрібна відстань 2,5 метра. Ці дані, звісно, є приблизними. Вони допомагають зручно насолоджуватися зображенням. Щодо пристроїв з технологією Ultra HD, наприклад, 3840 x 2160, варто відійти від екрану трохи далі.
Smart TV – must have у 2022 році!
Smart TV — це новий вимір перегляду ТБ. Телевізори цього типу мають можливість підключення до інтернету (наприклад, Android TV), що дає низку можливостей. За допомогою такого приймача ми можемо переглядати веб-сторінки, відправляти зображення зі смартфона на екран телевізора, слухати музику або дивитися вибрані фільми, коли захочемо.
Що можна прочитати з технічних характеристик телевізора, тобто як перевірити телевізор перед покупкою?
При виборі відповідного телевізора слід керуватися насамперед своїми уподобаннями. Крім того, варто пам'ятати про відповідний розмір екрану. А також його роздільна здатність, додаткові функції, тип телевізора, роз'єм HDMI і якість динаміків.