Світова економіка стоїть на порозі нової рецесії, причому вона особливо сильно позначиться на зайнятості. Безробіття може привести до масових безладів.
Такий прогноз зробила Міжнародна організація праці (МОП) у своєму звіті.
Зростання безробіття може призвести до суспільних хвилювань у кількох десятках країн.
Згідно зі звітом, гальмування відновлення світової економіки почало найсильнішим чином впливати на ринки праці.
Для подолання наслідків кризи в світі має бути створено близько 80 мільйонів робочих місць, однак уповільнення зростання ВВП в різних країнах дозволить створити вдвічі менше.
У звіті також наголошується, що в 69 з 118 вивчених країн жителі констатують падіння рівня життя в 2010 році в порівнянні з докризовим часом.
У 99 країнах респонденти заявили, що втратили довіру до урядів своїх держав.
За оцінкою МОП, погіршення умов на ринку праці відбулося в 2/3 розвинених економік, і більш ніж у половині країн, що розвиваються.
У 45 з 118 державах ситуація, що склалася у сфері зайнятості може призвести до масового невдоволення, якщо положення не буде виправлено в майбутньому.
МОП зазначає, що для зниження безробіття на 0,4-0,8 процентних пункту держави повинні збільшити витрати на зайнятість на піввідсотка від ВВП.
Раніше МОП зафіксувала, що безробіття в світі в 2010 році залишилася на рекордному рівні. У 2010 році в порівнянні з 2007 роком кількість безробітних зросла на 27,6 мільйона чоловік.