Згідно з результатами наукових досліджень, за останні десять років середня висота хмарності на нашій планеті дещо знизилася – приблизно на 1 відсоток, що складає 30-40 метрів.
Дослідники з Оклендського Університету Нової Зеландії проаналізували матеріали спостережень за поверхнею планети, отримані від супутника Терра – одного із супутників Національного аерокосмічного агентства – за період з березня 2000 по лютий 2010 року.
Однак не варто турбуватися, що погода за вікном стане тепер більш похмурою. У статті, розміщеній в авторитетному науковому виданні "Geophysical Research Letters", йдеться, що зниження середньої по планеті висоти хмар відбулося не за рахунок безпосереднього зниження висоти нижнього краю хмар, а за рахунок зменшення кількості хмар на дуже великих висотах.
Крім того, провідний дослідник Роджер Девіс попередив, що десятирічний період спостережень занадто короткий, щоб виявити стійку тенденцію. Однак він зазначив, що у світі хмар щось таки відбувається.
Дослідник припускає, що зниження середньої висоти хмарності дозволяє планеті більш ефективно випромінювати тепло в космічний простір. Якщо це дійсно так, то можна говорити про своєрідний "захисний механізм", за допомогою якого планета намагається боротися зі змінами клімату, нав'язаними їй людьми.