Світовий банк може допомогти у реконструкції митного поста `Ужгород`

8
0

за євростандартами

З робочим візитом до Ужгородської митниці прибула делегація експертів Світового Банку, які працюють над реалізацією проекту “Дослідження з сприяння розвитку торгівлі та транспорту в Україні”. В ході зустрічі фахівці Світового Банку Мішель Жарновецький (Франція) та Тетяна Дяченко (Україна) повідомили керівника митної установи Михайла Пораду про наміри банку залучити ряд донорів для виділення необхідних коштів на реконструкцію пасажирського напряму пункту пропуску “Ужгород”.

 Нагадаємо, що, якщо фінансування І-го етапу будівництва вантажного терміналу пункту пропуску “Ужгород” пройшло успішно завдяки реалізації Програми Тасіs, то наступний етап – реконструкція пасажирського напряму, гальмується по причині відсутності джерела фінансування. Михайло Юрійович розповів експертам, що на сьогодні українсько-словацький кордон стає все більш інтенсивним напрямком з пропуску вантажного автомобільного транспорту і поступово виходить на рівень українсько-польського та українсько-угорського кордонів. Тому побудова нового терміналу була вкрай важлива і необхідна, бо на протяжності 80 км кордону зі Словаччиною – це єдиний потужний пункт пропуску для всіх видів транспорту.
Для більш детального ознайомлення з роботою нового вантажного терміналу пункту пропуску фахівці відвідали пункт пропуску, ознайомились із організацію роботи по принципу “єдиного офісу”, зорієнтувались в проблематиці реконструкції пасажирського напрямку та здійснили певного роду „візуальну інспекцію” роботи суміжної словацької сторони .
Також Михайло Порада поінформував експертів про перспективу відкриття нових пунктів пропуску – Соломоново-Чієрна-над-Тисоу (поблизу Чопа) та Забрідь-Улич (Великоберезнянський р-н). Що стосується першого пункту пропуску, який планується збудувати до червня 2011 року, то це буде єдиний на українсько-словацькому кордоні пункт пропуску, де здійснюватиметься спільний контроль працівниками служб обох держав і який буде збудований повністю на словацькій території.
Цікаво було дізнатися експертам і про перспективу відкриття пішохідного пункту пропуску Лубня-Волосате, що на українсько-польському кордоні. За словами Михайла Юрійовича, таким чином для туристів буде відкрито ще одне вікно в Європу, а для Закарпаття – перший пункт пропуску на кордоні із Польщею.
Наприкінці зустрічі керівник митниці розповів про налагоджену тісну співпрацю ужгородських та словацьких митників, про спільні напрацювання над технічними проектами та модернізацією прикордонної інфраструктури, а також висловив сподівання в ефективному сприянні фахівців світового Банку щодо пошуку джерела фінансування реконструкції пасажирського напрямку митного поста “Ужгород”.



Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також