Ноутбуки часто перегріваються. Це спричиняє до зниження продуктивності роботи, підвищення рівня шуму, зависання, а в найгіршому разі – до аварійного вимкнення.
Якщо це відбувається постійно, потрібно шукати причини та якомога швидше їх усувати. Інакше у певний момент комп'ютер просто не увімкнеться, і буде потрібен дорогий ремонт.
Що робити за постійного перегрівання ноутбука, розповіли фахівці, які продають й обслуговують ноутбуки в Україні, – консультанти магазину техніки Eldorado.
Аналіз автозавантаження й перевірка системи на віруси та майнери
Проблема зависань і повільної роботи ОС може бути всередині самої системи. Різні віруси, програми-майнери й торенти "з'їдають" левову частку ресурсів комп'ютера, і користувач відчуває дискомфорт у роботі з операційкою.
Та найстрашніше те, що постійна робота на максимальних обертах призводить до перегрівання процесора, а згодом – до фізичного спрацювання техніки.
Як почистити систему:
- заходимо в автозавантаження й видаляємо (або вимикаємо) з неї непотрібні програми й додатки;
- встановлюємо антивірус з актуальними базами сигнатур і запускаємо повну перевірку системи. Видаляємо усі знайдені загрози;
- завантажуємо спеціальні додатки-клієнти й чистимо за їх допомогою систему від тимчасових файлів і сміття, що накопичилося.
Важливо використовувати тільки ліцензований антивірусний софт. В іншому разі: завантаження інсталяційного пакета з торента або хмарного сховища в інтернеті – є ризик занести вірус разом з файлами антивірусу, який софт просто проігнорує. Саме так комп'ютери зазвичай заражаються на майнери – програми, які здобувають криптовалюту, використовуючи ресурси вашого комп'ютера.
Додаткове охолодження й очищення вентилятора
Якщо з системою все в порядку, але комп'ютер вперто не хоче знижувати температуру, почистьте систему охолодження. Зробити це самостійно проблематично, оскільки для цього доведеться:
- повністю розібрати корпус ноутбука;
- від'єднати системну плату;
- вимкнути охолодження й зняти його з процесора;
- знову зібрати систему й не забути замінити при цьому термопасту.
Не певні, що зможете зробити це власними силами? Тоді краще віддати ноутбук у майстерню: фахівець з потрібним інструментом впорається з завданням за 20 хвилин.
Якщо після очищення комп'ютер продовжує грітися, придбайте спеціальну підставку з кулерами – з ними проблема охолодження точно розв’яжеться.
Позбавляємося від шкідливих звичок
Ноутбук може грітися і з вашої вини. Ось список шкідливих звичок, які призводять до нагрівання техніки:
- робота на ковдрі чи на ногах. Тепло не встигає розсіятися через корпус;
- перекриття решітки вентилятора чашкою, книгами або іншими предметами;
- одночасний запуск великої кількості програм і вкладок, які змушують процесор працювати у максимальному режимі.
Позбавтеся від цих звичок, ретельно почистить ноутбук – і проблема з перегрівом зникне.