Сьогодні презентували "Джинсове покоління"

15
0

Попереду — презентація книги у столиці

5 квітня в Ужгородському прес-клубі відбулася презентація альманаху молодіжної літератури «Джинсове покоління».

Із журналістами зустріли укладач збірника письменник Михайло Рошко, завідувач об’єднаної кафедри зарубіжної літератури і французької мови Ужгородського національного університету) та автори книги. Йшлося загалом про розвиток сучасного літературного процесу на Закарпатті. «Наша найбільша проблема — провінційність, відірваність від загальноукраїнського літературного процесу, апатія і необізнаність столиці із творчістю закарпатських митців», — вважає М. Рошко. Він також наголосив, що досі молодь не цікавилася літературою, яка у свою чергу була позбавлена сучасної проблематики. «Я прошу поважних письменників не ображатися, а навпаки замислитися: чи цікавляться вони життям сучасної молоді, чи намагаються зрозуміти її проблеми і потреби та викласти їх живою сучасною мовою?», — коментує Михайло Рошко.

Літературознавець також стверджує, що єдиний спосіб зацікавити столицю — створити літературну групу, «стусуватися» разом і заявити про себе на повен голос. Тоді як наразі закарпатські літератори діють поокремо, «грішать» заздрістю, конкурують і не прагнуть згуртуватися. Михайло Рошко розповідає: «Разом із В. Кузаном та С. Федакою напередодні ми створили прецедент спільною потрійною презентацією кожен своєї книги. Після цього виникла ідея згуртувати молоде покоління авторів у одному виданні — це нові пострадянські твори, «нерівні» та «непричесані», але відверті і правдиві. Це перший альманах літературного покоління в літературі України ХХІ століття. А в літературі Закарпаття з’явилася перша хуліганська книжка, розкута, багато в чому безсоромна, зате щира, відкрита, у якій, як океан у краплині води, відбивається все наше сучасне життя».

Збірка об’єднала письменників від П. Мідянки до нинішніх студентів, розділивши їх умовно на «джинсове» та «комп’ютерне» покоління. «Саме наше покоління першим масово почало носити джинси у школі, тому й «джинсове», — розповідає М. Рошко. — Ще одна наша спільна риса — ми не друкувалися за радянських часів, тому ніколи не зазнавали цензури». Твори збірки поєднані темами кохання, еротики. За словами журналіста, письменника, кандидата історичних наук, професора Сергія Федаки, антологія дуже нестандартна, оригінальна і безпрецедентна. «Збірка є цікавим документом про нашу історичну епоху», — вважає С. Федака.

Попереду — презентація книги у столиці. «Вірю, що ми, закарпатці, станемо частиною загальноукраїнської літератури», — підсумовує Михайло Рошко.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також