Тячівські діти відпочивають у графському маєтку

7
0

В області відновлюють роботу стаціонарних дитячих оздоровчих комплексів

З початку цього року на Тячівщині запрацював один з них – «Берізка». Місцева влада коштом районного бюджету облаштувала комплекс в унікальній історичній будівлі, яка майже двадцять років пустувала.

 Дитячий оздоровчий заклад «Берізка» з початку роботи вже прийняв майже 200 школярів із Тячівщини. Ідею створення закладу реалізувала минулоріч місцева влада – для цього депутати Тячівської райради виділили мільйон гривень.

 – «Берізка» знаходиться в унікальному приміщенні – колишньому графському палаці XIX століття, – розповідає керівник закладу Нінель Стойка. – У 80-их роках тут розміщувалась середня школа, але майже 20 років будівля пустувала. 

          Завдяки місцевій владі вдалося зробити чимало: кошти були витрачені на капітальний ремонт будівлі, проведено благоустрій території. Минулого року перекрили дах, облаштували спортивні майданчики, спальні приміщення, проведено тепло- та водопостачання. В окремій будівлі –їдальня та ванні кімнати.

 Табір працюватиме протягом цілого року. Тривалість оздоровчого періоду – 21 день. У кожній табірній зміні оздоровлюватимуться не менше 60 дітей віком від 7 до 16 років, в тому числі і діти пільгової категорії. Вартість перебування в таборі – 61 гривня на добу.

 – Якщо діти відпочивають у таборі під час навчального періоду, то вони відвідують уроки у Вонігівській загальноосвітній школі, – каже керівник «Берізки». – За результатами навчання школярам видають табель успішності, де зафіксовані їх досягнення. 

          У таборі з дітьми займаються педагоги – загалом 14 чоловік. Проводяться різноманітні конкурси, влаштовуються дискотеки. Щодо пізнавальної програми, то вихованці «Берізки» відвідують архітектуні пам’ятки Тячівщини – унікальні дерев’яні церкви, мають змогу побувати з екскурсіями в кращих санаторіях району. В майбутньому планується в програму оздоровлення включити і курс лікування сірководневими термальними водами в оздоровчих закладах району. 

          – Є плани і щодо використання закинутих свого часу приміщень, зокрема величезних підвалів графського палацу, – розповідає Нінель Стойка. – Після ремонту тут можливо обладнати господарські блоки та спортивний і танцювальні зали. З цим нам пообіцяли допомогти представники обласної влади, які нещодавно побували у закладі. 

          Також «Берізці» невдовзі буде передано й комплект аудіо- та відеоапаратури. Про це також було домовлено під час зустрічі. Цьогоріч буде продовжено і ремонтні роботи, облаштовано огорожу та викладено плиткою пішохідні зони. Загалом, протягом 2009 року для оздоровчого комплексу райрада виділить півтора мільйона гривень, повідомили в управлінні інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також