TMS система: ключові аспекти та переваги оптимізації логістики

52
0

Сьогодні автоматизація логістики стає невіднятною частиною успішного функціонування бізнесу в окремих галузях.

Мова про виробництва, дистриб'юторів, вантажоперевезення, інтернет-магазини одягу, косметики, побутових товарів, сайт харчового закладу з доставкою додому тощо. Система управління транспортом, або скорочено TMS, надає значні, конкурентоспроможні переваги підприємствам. За останні роки вона проявила себе, як потужний інструмент для оптимізації логістичних процесів та підвищення рівня їх ефективності.

TMS система: що це і для чого вона потрібна?

TMS система , детальніше на сайті https://uislab.com/uk/products/tms/, є програмним забезпеченням, спрямованим на автоматизацію управління транспортними процесами компанії, що значно полегшує контроль відправки вантажів.

Вона охоплює наступні функції:

  1. Управління замовленнями. ТMS система дозволяє ефективно керувати замовленнями, охоплюючи шлях від їх створення та виконання до моменту вручення отримувачу.
  2. Планування маршрутів. Система допомагає в розробці оптимальних маршрутів для перевезень, враховуючи такі фактори, як дистанція, час, вартість, трафік та інші обмеження. Це дозволяє зменшити витрати на паливо, скоротити час доставки та підвищити якість обслуговування клієнтів.
  3. Відстеження. Завдяки додатку можна з легкістю контролювати процес транспортування вантажів чи посилок в режимі реального часу. Це дозволяє оперативно реагувати на непередбачувані ситуації та своєчасно повідомляти про них клієнта.
  4. Електронна звітність. Відділу логістики не доведеться мати справу з купою паперових бланків. Будь-який звіт щодо оформленого та доставленого замовлення знаходитиметься у відповідній вкладці програми. Пошук необхідної інформації відбувається швидко, а сама вона завжди оновлена та актуальна.
  5. Унікальні можливості. Підприємства також матимуть змогу запропонувати клієнтові доставку в зазначений час: між певними годинами, протягом доби, у першій половині дня або ж увечері. Це дуже зручно, а ще така опція сильно приваблює нових клієнтів.
  6. Підвищення продуктивності кур’єрів. Як зазначалося вище, TMS система здатна самостійно будувати оптимальний маршрут, при дотриманні якого замовлення доставляється якнайшвидше. Працівникам більше не доведеться думати над тим “Який маршрут буде швидшим” чи “Як об’їхати затор”.

Системи TMS також працюють з поверненням товару й моніторингом завантаженості кожного кур’єра, створюючи звіти, до яких менеджери та власники бізнесу можуть отримати доступ у будь-який час. Вартість TMS окуповується в перший рік роботи, а вже через кілька місяців підприємці відзначають значне зниження витрат на різноманітні ресурси: зарплатню, паливо, штрафи за зриви термінів поставок тощо.

Якому бізнесу необхідно подумати про впровадження TMS системи?

Сумнівам не підлягає той факт, що TMS системи наразі необхідні кожній компанії, серед послуг якої є перевезення вантажу. Та попри це є підприємства, для яких дане нововведення повинно бути на першому місці, наприклад:

  • Компанії, що працюють з перевезенням вантажів за межами країни. Для системи управління транспортом не важливо, наскільки далекий шлях повинен пройти продукт перш ніж опинитися у руках замовника;
  • торгові та дистриб'юторські компанії, яким потрібно постійно перевозити товар зі складів до різних магазинів;
  • різноманітні сфери послуг з доставкою за певною адресою в межах міста. Це, наприклад, ресторани або ж супермаркети, котрі передбачили можливість доставляння їжі та продуктів на дім задля розширення клієнтської бази;
  • поштово-кур’єрським службам;
  • агрофірми. TMS система також підійде для ліпшого контролю перевезення сільськогосподарської продукції;
  • інтернет-магазини, що не співпрацюють з логістичними компаніями, а здійснюють доставку самостійно;

Системи управління транспортом мають широку галузь застосування й стрімко набирають популярність на українському ринку.

Як обрати TMS систему?

Для ефективного покращення процесу перевезення товарів необхідно ретельно підійти до вибору правильної системи управління транспортом.

Потрібно враховувати функції, що виконуватимуться програмою й шукати продукт відштовхуючись від отриманого переліку. Чим амбітніше підприємство та його бізнес-план — тим гнучкішою має бути обрана система. Вона повинна підлягати кастомізації тобто підлаштовуватись під потреби компанії в майбутньому.

Не менш важливим фактором є репутація компанії, що розроблятиме TMS. Детальний аналіз відгуків та перегляд вже існуючих кейсів допоможе з’ясувати, чи принесе співпраця з розробниками бажані результати. Щодо вибору між вітчизняними та іноземними продуктами, то за якістю вони майже не відрізняються тоді як ціна останніх вдесятеро вища.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також