На початку червня Фонд державного майна провів конкурс з продажу контрольного пакету акцій одного з найбільших підприємств Закарпаття - Мукачівського заводу "Точприлад". Новим господарем підприємства, що випускає комплектуючі для транснаціональних корпорацій, стає київське ЗАТ "Ділові партнери" депутата Верховної Ради від БЮТ Костянтина Жеваго.
У конкурсі з продажу 50% +1 акція ВАТ "Мукачівський завод" Точприлад "(Закарпатська обл.) Взяло участь три компанії. Крім" Ділових партнерів "придбати цінні папери виявили бажання угорська структура Videoton Holding і київська компанія з управління активами" Тект ". До проведення аукціону фаворитом вважалися угорці: компанія, яку контролює підприємець з Будапешта Габор Желес, давно співпрацювала з мукачівським ВАТ, розміщуючи на ньому замовлення на виготовлення кабельної продукції. Однак на практиці все виявилося інакше. Основна боротьба за завод розгорнулася між українськими претендентами, а Videoton протягом всіх торгів з нез'ясованих причин задовольнявся роллю статиста. У результаті перемогу здобули "Ділові партнери", запропонувавши за контрольний пакет акцій "Точприлад" 10,34 грн. при стартовій ціні 8,9 млн грн.
"Мукачівське підприємство ми вважаємо перспективним і збираємося розвивати цей бізнес", - повідомив "ДС" директор "Ділових партнерів" Костянтин Гудов. При цьому він додав, що компанія має намір співпрацювати з іншими акціонерами "Точприлад". Судячи з усього, мова йде про компанії Dragon Capital Томаша Фіали, яка на сьогоднішній день контролює близько 34% акцій "Точприлад" (через кіпрську DRGN Limited і віргінську Coch Investments Limited). Ця структура поки ніяк не позначила свої плани відносно "Точприлад", однак відсутність "драконів" у числі претендентів на купівлю державних цінних паперів показує, що закарпатський завод - портфельна інвестиція пана Фіали. А значить, він цілком може бути зацікавлений у продажу "Діловим партнерам" акцій мукачівського підприємства, придбання яких дасть компанії пана Жеваго можливість повністю його контролювати.
У бесіді з "ДС" Костянтин Гудов реалізацію цієї можливості не підтвердив, зазначивши, що у його компанії поки немає планів по нарощуванню власного пакету. Втім, враховуючи, що без Dragon Capital провести збори акціонерів "Точприлад" буде проблематично (теперішні та колишні працівники ВАТ, сукупно володіють близько 15% акцій підприємства, на збори його акціонерів ходити не люблять, підтвердженням чого був кворум у 84,6% на останньому зборах у квітні цього року. - "ДС"), цілком можливо, що "Діловим партнерам" доведеться про це задуматися. Адже без проведення зборів акціонерів компанія не зможе увійти в органи управління підприємства і впливати на його діяльність. А це може поставити під загрозу виконання умов конкурсу (прибуткова робота ВАТ протягом п'яти років та здобуття ним не менш 68 млн грн. Доходів щорічно) і спровокувати розгляду з Фондом держмайна.
На сьогоднішній день ВАТ поставляє кабельну продукцію для американської корпорації Tyco Electronics (найбільший у світі виробник електронних компонентів), виготовляє гучномовці для мобільних і стаціонарних телефонів, автомобільну акустику на замовлення голландських NXP Semiconductors і D & M Premium Sound Solutions (колишні підрозділи Philips) і трансформатори для корпорації TDK. Щоправда, вся ця продукція випускається за давальницькою схемою, що не кращим чином позначається на рентабельності ВАТ. У 2009 р. "Точприлад", на якому працюють 3 тис. осіб, отримав 69,5 млн грн. доходів і 760 тис. грн. прибутку. Тому не виключено, що новий акціонер підприємства буде паралельно з "давалки" розвивати випуск інших видів профільної продукції ВАТ за стандартною товарно-грошової схемою для більш швидкої віддачі від свого придбання. Тим більше що площі заводу (понад 320 тис. кв. М) дозволяють без проблем розмістити на його території практично будь-яке складальне виробництво.