У нашому світі є ще багато всього цікавого та незвичайного. Буває, дивишся і тільки диву даєшся. А що, якщо це незвичайне диво виявляється ще смачним і корисним?
Давайте подивимося на фрукти, які складно відшукати на ринку або в супермаркеті і які змінюють всі уявлення про те, як повинна виглядати їжа.
Тепер, опинившись в іншій країні і побачивши на прилавку місцевої крамнички один з цих екзотичних фруктів, можна буде не сушити голову над тим, як би випитати, що це таке і з чим це їдять, а сміливо приступати до дегустації. (ФОТО розташоване в порядку їх перерахування)
1.Пітайя
Пітайя або драконий фрукт росте на кучерявих ліанообразних кактусах, які поширені в Мексиці та Південній Америці. Культивацією цього фрукта займаються і в Австралії та в країнах Південно-Східної Азії. Є кілька різновидів драконячого фрукта, в залежності від приналежності до яких колір шкірки може бути від червоно-рожевого до жовтого, а колір м'якоті від білого до червоного. Вага пітайі може варіюватися від 150 грам до кілограма. Плід має солодкуватий смак, який за деякими відгуками здається пресноватим. Але з-за своєї низької калорійності, а також високий вміст вітаміну С, фосфору і калію, пітайя корисна для людей, що ведуть активний спосіб життя. Не потрібно лякатися, якщо після поїдання драконячого фрукта з червоною м'якоттю ваша сеча стала червоного кольору. Це абсолютно нешкідливе явище, назване псевдогематурія, яке швидко проходить.
2. Карамболя
В Індії, на Шрі-Ланці, Філіппінах і в деяких інших країнах, розташованих в Південно-Східній Азії ростуть фрукти карамбола, прозвані через свою оригінальної форми зоряним фруктом (starfruit). На зірки фрукт схожий тільки в розрізаному поперек вигляді, в якому його зазвичай і застосовують для прикраси десертів і коктейлів. Зріла карамбола, залежно від різновиду, може мати кисло-солодкий чи солодкий смак, який порівнюють із сумішшю яблука, груші і цитрусових. М'якоть фрукта, що знаходиться під воскової скоринкою, за структурою нагадує сливову - вона така ж соковита і трохи хрумка. Зоряний фрукт є відмінним джерелом вітаміну С і антиоксидантів. Як і в грейпфруті, в карамболі міститься велика кількість щавлевої кислоти, тому людям з хворими нирками зловживати фруктом не варто.
3. Дуріан
А цей кулястий фрукт з колючками, діаметр якого може досягати 30 см, а вага перевищувати 5 кг, називається дуріан. У країнах Південно-Східної Азії можна зустріти більше трьох десятків різновидів дуріана, але їстівні з них лише 9, та й вони по запаху мало схожі на те, що можна їсти. Саме через запах, схожого на суміш скипидару і протухлого цибулі з сиром, в деяких країнах заборонено з'являтися з плодами дуріана в громадських місцях. Але, не дивлячись на запах, жовто-червона м'якоть фрукта дуже приємна на смак і нагадує суміш вершків, банана і яєчного жовтка. Дуріан містить велику кількість вітамінів і мікроелементів, є афродизіаком, але протипоказаний гіпертонікам, оскільки підвищує артеріальний тиск.
4. Китайська суниця
Батьківщиною гірського персика, або янгмея, також відомого під назвою китайська суниця є Східна Азія. У Китаї янгмей вирощується вже понад 2000 років. Китайська суниця зовсім не велика за розміром - всього 1,5 - 2,5 см в діаметрі, найчастіше темно-червоного або буро-червоного кольору. Смак у цього фрукта досить специфічний - одночасно солодкий і їдкий. Янгмей відмінний антиоксидант. Дерева, на яких виростає фрукт, часто вирощують для декоративного прикраси парків і садів.
5. Марінда
Плоди Марінди цітрусолісовий або Ноні, мало схожі на фрукти, вони швидше нагадують картоплю. Батьківщина ноні - Південна Азія. Дозрілі плоди ноні мають білий або світло-жовтий колір і досягають 7 см в довжину. Запах фрукта нагадує запліснілий сир. Мабуть тому ноні іноді називають сирним фруктом. Не дивлячись на гіркуватий смак і неприємний запах ноні досить популярний в Азії. Швидше за все, це пов'язано з тим, що у фрукті міститься безліч вітамінів і мікроелементів. У традиційній медицині фрукт використовується для лікування кишечника, судом і інфекцій сечовивідних шляхів.
6. Рамбутан
Батьківщиною рамбутану є Малайський архіпелаг. Зовнішній вигляд цього червоного фрукта з безліччю відростків пояснює його назву (rambut в перекладі з індонезійського - «волосся»). Плоди рамбутану невеликі (близько 3 см в діаметрі) і ростуть гронами. М'якоть фрукта нагадує желеподібну масу жовто-білого кольору, солодка на смак і багата на вітамін С, кальцієм, фосфором і залізом.
7. Джекфрут
Чемпіон фруктів за розміром плодів, що виростають на деревах - джекфрут (індійське хлібне дерево). Стиглий плоди жітся велике колічествоімеют жовто-зелений колір, до 90 см в діаметрі і до 35 кг ваги. М'якоть джекфрукт дуже живильна і за смаком схожа на фруктову жуйку, що не дивно, оскільки в ньому міститься білий липкий латекс. Найбільше джекфрут поширений в Південній Індії.
8. Лічі
Лічі (драконий очей) - один з найпопулярніших фруктів у Південно-Східній Азії. Під жорсткої рожевою або червоною скоринкою невеликого фрукта ховається біла м'якоть, за текстурою нагадує виноград і темна витягнута кісточка, схожа на зіницю тварини. На смак лічі солодкі, з невеликою кислинкою. Фрукт багатий вітаміном С, є афродизіаком.
9. Мангостин
Мангостин або мангостан, як і багато екзотичні фрукти, переважно росте в Південно-Східній Азії. Під бордово-фіолетовою скоринкою ховаються білі часточки м'якоті. Смак у фрукта вершково-солодкий і кілька терпкий. Мангостан багатий на вітаміни В і С, фосфором і кальцієм. Він є дуже ефективним антиоксидантом.
10. Кумквата
Маленькі золоті витягнуті апельсинчика родом з Китаю називаються кумквата. Їсти їх можна прямо зі скоринкою, а смак нагадує кислуватий мандарин. Плід можна вирощувати як кімнатна рослина. Кумкват багатий на вітаміни С, Р і В-групи. Вживання кумквата допомагає позбавитися від депресії, стресу, ознак застуди та похмілля.