Всі люди різні, тому і потреби у них різні. Одні не представляють себе без світського життя, перехожих на вулицях, сотень ресторанів, арт-просторів та іншої інфраструктури. Інші прагнуть тиші та спокою, їдучі від мегаполіса у передмістя.
Але є і третя категорія – її представники вибирають проживання у провінційних містечках. Такі міста гармонійно поєднують у собі зручність мільйонника: розвинутий транспорт, кафе, магазини, аптеки, школи, медцентри. Однак тут не так галасливо, більш приємна екологічна обстановка і доступна нерухомість, якщо порівнювати новобудови України у Києві, Одесі, Дніпрі або Харкові.
У цій статті зібраний ТОП-5 плюсів придбання квартири у невеликому місті. Можливо, ви теж задумайтеся про покупку квартири у провінції.
Переваги нерухомості у маленькому населеному пункті
1) Доступна ціна за 1 м2 – у мегаполісі вартість квадрата починається з 15-16 тисяч гривень, причому у ЖК економ класу на окраїні та на етапі виритого котловану. Звичайно такий низький цінник виставляють для об'єктів у передмісті, куди прийдеться добиратися на особистому автомобілі або громадському транспорті. Часто недорогі проекти зводять за панельною технологією, не утеплюють і не роблять благоустрій прибудинкової території. Для порівняння: у Мукачево один квадрат у цегельному будинку комфорт класу з утепленням мінеральною ватою і пінопластом, а також індивідуальною системою опалення обійдеться від 12-14 тисяч.
2) Менше шансів нарватися на шахраїв – інвесторам простіше знайти гарного девелопера, отримати інформацію про будівельну компанію на міських форумах або розпитати знайомих. Тут непорядні фірми не виживають, адже новини про обман, неякісне будівництво або історію про погане обслуговування швидко розлітаються. Ще можна додатково дізнатися про надійність нотаріуса, який буде супроводжувати угоду.
3) Простіше знайти житло ближче до центру – площа мільйонника досягає кілька сотень квадратних кілометрів, а стандартні провінційні містечка мають всього 25-45 км2. Компактний населений пункт можна обійти пішки, тому легше знайти варіант у центральній частині або у районі з розвинутою інфраструктурою.
4) За концепцією багато проектів не уступають столичним – часто над ними працюють забудовники з Києва або інших мегаполісів, тому до якості більшості ЖК немає претензій. Щоб у цьому переконатися, можна порівняти квартири в Ужгороді або іншому місті з населенням до 100 000 чоловік. По облаштуванні прибудинкової території, використовуваним технологіям і матеріалам багатоквартирні будинки не відрізняються.
5) Житло просторіше, ніж у великих містах – у столиці дорога житлова площа, тому інвестори часто купують об'єкти по 25 м2. Це гарний варіант для самотніх, але зовсім не підходить молодій родині з дітьми та домашніми тваринами. У провінції віддають перевагу площі розміром від 35-40 квадратів.