Довірчі та теплі стосунки між подружжям вселяють упевненість у завтрашньому дні. Але що робити, якщо сімейний човен почав текти і вже майже йде на дно? Чи є способи зупинити крах сім'ї та відновити втрачений душевний зв'язок між чоловіком та дружиною?
Психологи запевняють, що при бажанні подружжя навіть дуже серйозні і здавалося б нерозв'язні проблеми в сім'ї можна подолати. Насамперед, подружжя має зрозуміти, що розлучення – це не вихід. Якщо не вдається побудувати міцні стосунки зараз, то навряд чи вони вийдуть з іншим партнером.
Як врятувати стосунки?
Одна з умов для збереження сім'ї – бажання подружжя йти назустріч один одному. Але навіть якщо один з пари має намір розірвати шлюб, ще є можливість переконати і направити у бік творення. Так що не варто впадати у відчай, якщо чоловік твердить про розлучення - цілком імовірно, що правильні дії приведуть до хорошого результату.
1. Довірчі розмови
Нерідко подружжя через кілька років, а іноді й тижнів шлюбу практично перестає спілкуватися. Але щоб у парі з'явилася довіра, а також розуміння та деяке трепетіння по відношенню один до одного, необхідно якнайчастіше просто розмовляти. Коли стосунки тріскотять по швах, не варто заглиблюватися в проблеми - краще почати з легких розмов про приємне. Можна ділитися своїми думками, говорити компліменти, розповідати про мрії.
2. Пошук кореня проблеми
Коли стосунки стануть теплішими, тобто зникне ворожість та небажання вислуховувати одне одного, можна переходити до наступного етапу. Тепер необхідно поговорити про те, що саме заважає набути гармонії в сімейному житті. Подружжя має постаратися уважно слухати та по можливості адекватно реагувати на неприємні слова – не піддаватися емоціям, не звинувачувати та не переходити на крик. Така розмова допоможе парі зрозуміти, які моменти слід виправити у стосунках.
3. Приємні дрібниці
Далі потрібно навчитися дивитись на другу половинку колишніми очима – як раніше, коли любовні стосунки лише зароджувалися. Тоді з'явиться бажання радувати партнера, робити йому приємні сюрпризи, цілувати та обіймати. Наприклад, перед сном дружина може запропонувати чоловікові розслаблюючий масаж. А порадувати дружину ще простіше – достатньо принести додому букет гарних квітів або запросити на романтичну вечерю до гарного ресторану.
4. Освідчення в коханні
Якими б серйозними не були проблеми в сім'ї – брак грошей, відсутність нормального житла, труднощі у відносинах із родичами – справжнє кохання допоможе подолати всі складнощі. Але про кохання треба говорити вголос, інакше подружжя може просто забути про те, що ж їх пов'язує найсильніше. Визнаватись у ніжних почуттях можна по-різному – дивлячись у вічі, під час сексу, відправляючи один одному приємні смс-повідомлення.
5. Гарний секс
Інтимні радості займають далеко не останнє місце у житті будь-якої сімейної пари. Якщо сексуальне життя не влаштовує, з'являються думки про розставання. Важливо не допускати таких думок, а для цього необхідно налагодити інтим. Щоб дружина ніколи не залишалася без оргазмів, чоловік може використати секс-іграшки. З маленькими вібруючими штучками дуже легко доставити жінці масу неземної насолоди в ліжку. Відмінні варіанти для прелюдії - вібромасажер, безконтактний стимулятор, всі види занурювальних вібраторів, для сексу - парний вібратор, віброкульки, анальний корок.
6. Похвала
Подружжя має хвалити одне одного, це важливо, тому що дозволяє кожному з пари відчути свою цінність у сім'ї. Якщо чоловік приймає старання дружини в плані приготування і готування як належне, згодом стосунки стануть напруженими. Те саме стосується і старань чоловіка під час заробляння грошей. Ніколи не пізно почати хвалити свою другу половинку, але важливо робити це щиро. І чоловік, і дружина повинні відчувати, що ними захоплюються та їх цінують.
7. Консультація сімейного психолога
Не завжди парам вдається вирішити міжособистісні проблеми самостійно. Якщо партнерам не вдається порозумітися і усунути непорозуміння, слід записатися на прийом до досвідченого фахівця з сімейних відносин. Психолог допоможе кожному з подружжя розібратися у своїх помилках і знайти способи набуття любовної гармонії. Пара почне краще розуміти один одного і, що важливо – навчиться не доводити суперечки до сварок та образ.
І останнє – не варто ставитись до відносин як до важкої та нудної роботи. Сім'я повинна нести у собі радість, душевність та легкість. Якщо обоє будуть готові розуміти і приймати один одного, тоді між ними ніколи не стане це неприємне слово - розлучення.