ТОП-7 пристроїв, які обманюють кожен день (ФОТО)

34
0

У наших предків не було телефонів, плеєрів, машин, навігаторів, і вони якось жили.

Ми ж не можемо уявити свого життя без цих благ цивілізації, і, більше того, нерідко довіряємо своє життя лише їм. Сьогодні ми розповімо про те, яким гаджетам не варто довіряти.

Датчик рівня палива в машині. Водії-початківці сліпо вірять датчику рівня палива і вважають, що якщо стрілка вказує на "F", значить, бак повний, а якщо на "Е", то час шукати заправку. Водії зі стажем у курсі, що навіть коли горить лампочка, машина може їхати досить довго, тоді як при нібито повному баку кількох літрів у ньому як не бувало. Такий "обман" пов язаний із технологією, яка використовується для контролю рівня палива в бензобаках протягом десятиліть. Бортові комп ютери сучасних машин, до речі, теж "грішать" такими неточностями.

Кнопка зачинення дверей ліфта й увімкнення світлофора. Зайшовши в поспіху в ліфт, ти натискаєш кнопку потрібного поверху, кілька разів тиснеш на "зачинення дверей" і їдеш. Кабіна починає рухатися за твоїм наказом, круто ж? Але це не так. Як розповіли в компанії, яка обслуговує ліфти, кнопка зачинення дверей створена для психологічної розрядки пасажирів ліфта. Час відчинення й зачинення дверей розраховано до секунди, і його може змінити тільки ліфтер або працівник екстреної служби, в якого є ключ для робочої панелі ліфта (тепер ти знаєш, для чого потрібна замкова щілина в ліфтах). Винятки можливі лише для вантажних ліфтів. Аналогічний "обман" і зі світлофорами, які обладнані кнопками. Місце встановлення світлофора й режим його роботи прораховують інженери, які з відзнакою закінчили КПІ, тож якщо ти вважаєш, що всі машини зупиняються за твоїм велінням - пробач, це не так. Світлофор увімкне "зелене світло" для тебе в певний час, і ти ніяк не зможеш на нього вплинути. Виняток: нічний час, коли деякі світлофори насправді ставлять у пріоритет "кнопку".

Кондиціонер на роботі. У кожному офісі є люди, яким завжди жарко, і їхні опоненти - ті, кому завжди холодно. І ті, й інші намагаються заволодіти пультом від кондиціонера й виставити "оптимальну" для себе температуру. Керівництво компаній не може догодити і тим, і іншим, але, щоб не псувати техніку, популярною практикою останнім часом є установка термостатів-пустушок. Вони працюють за принципом описаних раніше світлофорів та кнопок виклику ліфта. Людина ставить потрібну температуру, але насправді кондиціонер працює в попередньому режимі. За оцінками експертів, до 90% офісних термостатів по всьому світу не впливають на роботу вентиляції. Так, один банк у США на прохання касирів установив три кондиціонери. Але жоден із них не працював належним чином, однак співробітники думали, що все гаразд, і скарги припинилися.

GPS-навігатори. Найвідоміші електронні "брехуни" сьогодні є мало не в кожному телефоні й автомобілі. Дивно, але сучасні водії настільки розледачіли, що сліпо довіряють своє життя навігаторам, не замислюючись про наслідки. GPS-навігатори нерідко призводили до аварій, в яких гинули люди. Так, у США водії дуже часто виїжджали на залізничні переїзди, де їхні автомобілі потрапляли під товарні потяги. Крім того, автомобілісти багатьох країн не раз топили свої машини у водоймах через помилки навігаторів. Варто пам ятати, що навігатори винайдені для допомоги під час водіння, а не для "заміни" здорового глузду.

Спідометри. Найважливіший автомобільний датчик також бреше. Кожен із нас бачив автомобіль "Жигулі", який стоїть на місці зі швидкістю 20 км/год. Спідометри, навіть на нормальних іномарках, мають свій ресурс роботи. В холодну пору року спідометр на "Фольксвагені" мого друга не працював доти, поки мотор не нагріється до потрібної температури. Також у спідометри із самого початку закладена невелика похибка, але, слава богу, вона не така висока, й не може призвести до аварії.

Мобільні телефони. Ми постійно користуємося мобільними телефонами й навіть не замислюємося про те, що рівень заряду батареї та рівень сигналу постійно нам брешуть. Так, зарядка акумулятора на 100% просто виведе його з ладу, тому при "сотні" телефон заряджений на 90. Це зроблено для того, щоб ти не думав "Я залишив телефон на зарядці на всю ніч, а все ще 90%, у чому річ?". Саме тому мобільні телефони нерідко розряджаються в найнезручніший момент. Що стосується рівня сигналу, то тут також не все чисто. Як показали дослідження, які провели в Сан-Франциско, тільки у 13% випадків є зв язок між реальним рівнем сигналу й тим, який показує телефон.

Ваги. Ми звикли вважати домашні ваги "не зовсім точними", але віримо вагам у лікарнях і аеропортах. Але, на жаль, неточність закладена в усіх вагах. Так, у Британії жінка мало не померла від надмірної дози опромінення, яку вона отримала в результаті хіміотерапії (доза безпосередньо залежить від ваги людини). Крім того, неточності при зважуванні можуть призвести до авіакатастроф. Перевантаження літаків через помилку ваг призводить до збільшення витрати палива, а, отже, якщо літаку доведеться "накручувати" кола над аеропортом через погану погоду, в нього може закінчитися паливо до приземлення. Але, навіть якщо ваги не загрожують здоров ю, то примудряються зазіхати на наші гроші. Йдеться про товари, які продаються на вагу. Щорічно компанії втрачають мільйони доларів через переважування й недоважування.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також