Все більше українців зацікавлені в роботі за кордоном. Як серед кваліфікованих фахівців, так і серед робітників, трудова міграція здається привабливою.
Хтось хоче отримати новий досвід, поліпшити або вивчити з нуля іноземну мову, пожити в іншій країні, а хтось хоче просто поліпшити своє матеріальне становище. Але у всіх є спільне - як знайти роботу в обхід шахраїв.
Завдяки сучасним технологіям, кожній людині доступна і правова і оглядова інформація від фахівців (юристів, кадровиків, які мають досвід пошуку і працевлаштування за кордоном). Тому зібрати інформацію труднощів не складе.
- Де варто шукати вакансії
Наприклад, вам цікава робота Ізраїль і ви хочете самостійно виїхати. В цілому це реально. Почніть з моніторингу іноземних сайтів з працевлаштування. Це надійний спосіб, правда вакансій для іноземців мізерно мало.
Пошук через соціальні мережі ефективний і можна знайти хорошу роботу. Але, це більше підходить для кваліфікованих фахівців.
Що стосується робітничих спеціальностей, найбільш надійним "місцем" пошуку, є сайти оголошень про працевлаштування. Як правило, інформацію розміщують агентства, які займаються рекрутингом українців за кордоном.
Також можна звертатися на пряму в організації, що пропонують роботу за кордоном. Переваги - великий вибір самих різних вакансій, як для тих, хто володіє іноземною мовою, так і без вимог до мови, віку, іншого.
- Безпека
Щоб не попастися на "вудку" шахраїв, слід ретельно перевіряти агентство і безпосередньо роботодавця.
У першому випадку необхідно зібрати всю інформацію про агентство, подивитися реєстраційні та податкові документи, попросити пред'явити ліцензію на працевлаштування іноземців.
Також варто зателефонувати в посольство обраної країни та уточнити, чи є візи для іноземців за конкретною професією. Далі, звернутися в посольство з метою уточнення про відкриті вакансії.
Якщо розмова з безпосереднім роботодавцем, слід також поцікавитися документами і уточнити, чи є дозвіл на працевлаштування іноземцем.
- Договору, контракти
Перш ніж підписати договір про працевлаштування, зверніть увагу на пункти, що стосуються графіка роботи, виду роботи, оклад, періодичності та способів його виплати, проживання. Все це повинно бути чітко прописано. Уникає багатозначних формулювань.