Цієї ночі українці переходять на "зимовий час", як це вплине на організм

1304 1

У ніч із суботи на неділю, 27 жовтня, о 4:00 українці переведуть годинники на одну годину назад, переходячи на зимовий час. Це означає, що наступна доба триватиме на годину довше.

У сучасних гаджетах переведення часу відбудеться автоматично, тож додаткових дій не потрібно. Графік руху транспорту також буде адаптовано до нового часу.

Верховна Рада України проголосувала за скасування переведення годинників, аби залишити країну на постійному зимовому часі. Проте президент так і не підписав цей закон, а терміни для накладення вето минули. Отже, поки що залишається невизначеним, чи буде Україна і далі переходити між літнім і зимовим часом.

Голова Українського лікарського товариства Луганщини, Степан Швидюк, зауважив кореспонденті Суспільне Донбас, що зимовий час відповідає природним біоритмам українців, оскільки він є найбільш фізіологічним. За його словами, організм важко адаптується до зміни часу, особливо навесні, коли порушується цикл сну. Лікар також зазначає, що через розширені часові межі України — коли схід зустрічає світанок раніше, а захід темніє пізніше — одним часовим поясом охопити її складно.

"У нас є на Закарпатті невеличка частина області, яка на хвилину заходить у перший європейський пояс, а Луганщина, Донеччина — на 11 хвилин у третій часовий пояс. Якщо на Луганщині на півтори години сходить сонце раніше, то на західній Україні — на півтори години пізніше. Тому коли переводимо на літній час, жителі Луганщини та Донеччини висловлювали невдоволення, бо в них світанки починалися о 3:00", — розповідає лікар.

Наукові дослідження також вказують на негативні наслідки переведення годинників. Наприклад, у журналі Epidemiology вказано, що в перші дні після переходу на зимовий час на 11% збільшується кількість нових випадків депресії. Кардіологічні відділення в Німеччині та Нідерландах повідомляють про 8% збільшення випадків інсультів у період зміни часу, а дослідження в США свідчать про 6% зростання ДТП зі смертельними наслідками після переходу на літній час.

Лікарі рекомендують заздалегідь готувати організм до змін, зокрема лягати спати на годину раніше, щоб мінімізувати стрес від переходу на новий час.

Коментарі

Л
Ліна

У березні, при переході на літній час, стає дуже важко: доводиться рано вставати, ввечері довше не попрацюєш, бо час лягати, щоб завтра раніше встати.Зимовий час дає більше відпочинку.

Читайте також