Уже на початку березня в області прогнозують масове цвітіння, яке може тривати кілька тижнів.
Приблизно з 3 березня на Закарпатті розпочнеться пік цвітіння шафранів (крокусів). Саме в цей період жителі області та туристи зможуть помилуватися фіолетовими килимами первоцвітів, які щовесни вкривають галявини, узлісся та навіть узбіччя доріг.
Шафрани стали одним із туристичних магнітів області. Останніми роками вони зацвітають на початку березня, якщо зима була м’якою та без тривалих морозів. Зазвичай період цвітіння триває від одного до трьох тижнів — залежно від температури повітря та погодних умов.
Водночас екологи нагадують: зривати квіти не можна, адже вони занесені до Червоної книги України. Масове знищення первоцвітів шкодить природним популяціям і може призвести до їхнього зникнення.
Фахівці закликають милуватися шафранами відповідально — не витоптувати галявини та не пошкоджувати рослини, щоб і надалі Закарпаття залишалося краєм весняних фіолетових барв.