Протягом декількох днів Міносвіти має прийняти нові правила вступу до внз, у яких очікуються деякі істотні поправки.
"Зараз ними займається робоча група, у неї є маса побажань від вузів, студентських організацій тощо. Як тільки зведений текст буде підготовлений, ми винесемо його на публічне обговорення на сайті міністерства", - розповів міністр освіти Дмитро Табачник.
Головна зміна полягає в тому, що дослідницьким внз (а це віп-вузи країни - КНУ, КПІ, НАУ) дадуть фору: подавати у них документи можна буде на два тижні раніше, ніж в інші заклади. Експерти пояснюють, що таким чином і абітурієнти зможуть перевірити свої сили, і це допоможе розвантажити приймальні комісії.
Також є ідея підняти для вступників прохідний бал, який ставлять за підсумками тестування з профільного предмету до 150, хоча ще рік тому він становив 124,5. На думку експертів, таким чином підвищується рівень знання студентів.
Також в 2013 році у вступників, швидше за все, не будуть приймати відразу оригінали документів. Ця норма могла б звести до мінімуму махінації під час трьох хвиль зарахування майбутніх студентів. Нерідко вони скаржилися, що поки вони везли оригінали, вуз вже встигав рекомендувати до зарахування людей з більш низькими балами. Якщо ж у кожному внз будуть лежати лише копії, всі вступники будуть у рівних умовах, пише видання.
Найбільш обговорюваною зараз є ідея скорочення вузів, куди можна буде подавати документи. Зараз можна подавати до п'яти вишів, плюс в кожному з них - на три напрями. У підсумку виходить, що кожен вступник може подати 15 заяв, і більшість цим правом користується. Якщо багато експертів вважає, що скоротивши кількість, майбутній студент більш усвідомлено зробить вибір, то в міносвіти впевнені - цю норму вони не введуть.