У 2024 році українцям варто очікувати на збільшення мінімальної зарплатні

5
0

В проекті Держбюджету на 2024 рік заплановано збільшення мінімальної зарплати.

Цього не відбулося у 2023 році через війну, тож на наступний рік підстави для цього цілком реальні.. Вже існують цілком конкретні припущення щодо її поетапного збільшення, а загалом сума має збільшитися на 20%.

Зарплата зросте двічі за рік

Початок повномасштабної війни в Україні залишив відчутний відбиток на економіці країни та поламав чимало планів з ефективного та поступового розвитку держави, фактично заморозивши низку реформ. Особливо важким для населення виявився 2022 рік з нестабільним курсом іноземних валют та відчутними змінами цін. Попри це українці продовжували жити повноцінним життям - робили великі покупки, відвідували культурні заходи, приділяли час азартним розвагам в Эль Слотс або на інших майданчиках та обов'язково підтримували армію та волонтерів.

У поточному році збільшення мінімальної зарплати не відбулося, проте вже наступного року воно має відбутися у два етапи. Вже з 1 січня 2024 року за прогнозами Мінфіну вона має становити 7100 грн, що на 400 гривень більше за нинішній показник, а вже від квітня мінімальна зарплата має зрости до 8000 грн.

Існують і більш далекоглядні прогнози:

  • У 2024 році мінімальна зарплатня досягне 8000 грн;
  • Починаючи від 2025 року вона становитиме 8370 грн;
  • У 2026 - 8965 грн.

На 2024 рік Міністерством економіки запропоновано встановити середній показник мінімальної заробітної плати в Україні на рівні 7554 грн.

Затвердження бюджету на 2024 рік

Окрім фіксації показників щодо зростання мінімальної зарплати, уряд встановив також суму прожиткового мінімуму на одну особу із розрахунку на місяць - вона становить 2920 грн. Пріоритетним напрямком на 2024 рік залишається оборона та безпека країни. Зокрема прогнозується збільшення витрат на вітчизняний оборонний комплекс.

У бюджеті наголошується також на соціальній сфері, а також медицині та освіті. На кожен із трьох напрямів виділило приблизно на 25 млрд грн більше, ніж минулого року. Передбачено збільшення зарплатні для вчителів. Вдвічі зросли видатки на підтримку ветеранів. В цілому ж спостерігається збільшення фінансування тих сфер, які цього потребують найбільше.

Щодо підвищення податків, то за словами Голови Кабміну Дениса Шмигаля, воно не передбачається. Серед пріоритетів залишається відновлення економіка та підтримка малого та середнього бізнесу, надання грантів та пільгового кредитування.

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також