У Берегові до травня угорським коштом зведуть кінний пам'ятник Ференцу Ракоці ІІ (ФОТО)

5
1

На площі Будапешт у Берегові незабаром мають початися роботи з реконструкції парку та встановлення пам'ятника Ференцу Ракоці II.

Замовником є міська рада за фінасування угорського Фонду Габора Бетлена. Кошторисна вартість проекту - 9,2 млн грн. Завершення робіт заплановано на травень 2019 року.

Як повідомив міський голова Берегова Золтан Бабяк, наразі вже монтують тимчасовий будівельний паркан, аби безпечно для перехожих та зручно для робітників здійснувати заплановане. Також з місця реконструкції будуть переміщені елемети благоустрою (тенісний стіл, лавиці, ліхтарі, тощо). Мер пообіцяв максимально зберегти зелену зону: будуть зрізані лише кілька насаджень, включаючи хворі й аварійні.

Угорський національний герой Ференц Ракоці ІІ - керівник антигабсбурзької національно-визвольної війни угорського народу 1703-1711 років. З 1680 року родина Ракоці перебувала в Мукачівському замку (Паланок), який пізніше став оплотом повстанців на чолі з ним і до якого Ракоці мав особливо теплі почуття протягом усього життя.

У 1703 році до національно-визвольної боротьби проти австрійської влади Габсбургів приєдналися і закарпатці-русини. Зокрема є відомості, що один з вантажків повстанців Томаш Ессе вперше зачитав листа від Ракоці із закликом до народу підтримати повстання саме у Берегові.

До вересня 1703 вся Угорщина до Дунаю була звільнена від австрійців. На звільнених територіях Ракоці сприяв розвитку економічного життя, особливо ремесла і торгівлі. 

Коментарі

Й
Йовжі

Так ото памняткик коньови ци ракомційови?

Читайте також