У Берегові пропонують давати 30 тис. тим батькам, які поведуть дитину в український клас

34
17

Днями, три фракції Берегівської міської ради подали звернення до міського голови про включення у порядок денний розробленої ними програми щодо фінансової мотивації батьків учнів віддавати своїх дітей у класи з українською мовою навчання.

Аналогічно тому, як угорський уряд через фонди фінансує батьків дітей, які навчаються угорською мовою.

Як зазначають розробники програми, у Берегівській громаді має бути передбачений фінансовий стимул для того, щоб батьки могли краще забезпечувати дітей з початкових класів умовами навчання. Такий підхід дозволить вже за кілька років вийти на значний відсоток дітей, які навчатимуться державною мовою.

Так, згідно проекту рішення, батьки школяра, які віддадуть дитину у клас з українською мовою викладання, щороку, до 5 класу, отримуватимуть по 30 тисяч гривень.

Заявники сподіваються, що вже на найближчій сесії проект рішення про програму підтримки учнів 1-4 класів буде включено у порядок денний сесії і знайдуться голоси, аби її прийняти.

Це дасть змогу батькам вже з 1 вересня 2023 року отримати компенсацію.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Б
Бачі

Но, якщо та виплата буде для ВСІХ українців то най буде:) А кіть то лем ма… най не пишу некрасиво то треба цьому УЖЕ давати розголос і присікати. Чекайте- людина живе в Україні користується безкоштовною освітою в Україні та ще їв треба заплатити, аби вона така унікальна і золотео соізволила українську вивчити. Я за матеріальне заохочення, але воно має бути для всіх і справедливе. В першу чергу українським вчителям- бо вони тут і вони працюють, а що із тих школьників виросте то напряму залежить від вчителів.

АВ
Анті Віктор

Раз най наведуть порядок з Податками Бабяк і Дуддаш голова податкової обклали данб всі нові підприємства редуковані там зарплата мінімальна на бумаги п остаток в карман і туда в карман Бабяеу дудащу і тоді буде 12 млн на ці доплати

Б
Бондаренко

Хто не хоче давати дитину в Українську школу, чемодан, вокзал нахер до Орбана!

Г
Галина

За що компенсацію? Що батьки втрачають чи діти? Це приниження мови української держави, в якій вони живуть. Чи може таке бути в якійсь цивілізованій державі? Забезпечте умови, мотивуйте, а не обіцяйте компенсацію.

СС
Степан Сокира

Підмініть губу з підлоги, або не хочете поціцяти у п'яного йожика. Пропоную платити всім жителям Закарпаття за шкідливий запах від угорців.

ДН
До нижнього

Реакція була б аналогічна. Школа з українською мовою навчання, а додатково вчіть хоч десять різних мов. На здоров'я.

Ц
цiкаво

яка була б реакцiя патрiотiв на чеську чи польську школу

.
....

Цікаво, що то за три фракції такі, най самі і платять. Два роки тому шукали адресу в Берегівському районі, навігатор не бачив. У селі Гать, це перше село біля Берегова, чотири рази зупинялися, щоб спитати, ні одна!!!! людина не змогла зрозуміти ні слова українською. Ні діти, ні дорослі, ніхто!!! Якби я сама це не бачила, я б чесно не повірила. Давайте всім дітям, хто йде в перший клас, по 30 тис. З моїх з вами податків! Це що за привілеї в угорців такі. Фантастика... це ж треба було таке видумати.

2
2402

Не розумію, що ви будете робити в Україні з мадярською освітою? Україна реформується і трансформується у сильну державу. Напрошується лише один висновок:батьки, у яких мадярські паспорти отримані нелегально поїдуть до Орбана і діточок ваших він забере до свого табору. Україна посяде місце Угорщини у євросоюзі. А ви жити будете у новому ссср

У
українець

А де міністерство освіти , закарпатський департамент, які мали здійснити перевірку на дотримання закону про здійснення освіти у закладах державною мовою? І чим займається СБУ , коли йде вербування і скупка мадярами людей, і не перший рік? для кого готують дітей, навчаючи їх угорській мові, при чому за кошти податків українців?І що, так багато дітей в угорській школі чи садках? Ці горе-депутати читали про закон про мову,вимоги до освітнього процесу, чи показали рівень своєї освіченості ?

2
225

До тепер як є, утримання школи, зарплата вчителів, опалення і електрика це за Україною, а навчання мадярське. І на виході маємо готових мадярів за наш рахунок

Ю
Ю.П.

Все життя венгри давали 100 долярів на шкільні пречендалля для діточок на 1 вересня. А тут пишуть 30 косих давати будуть. Держава виснажена докус, уткіть гроші будуть.

.
....

Докус охреніли!!! Закрити мадярські школи до єдної, лишити лиш українські. Батьків, які не поведуть дитину у школу у перший клас - штрафувати доти, доки не поведе. Не любиться, чемодан- вокзал. Я особисто не знаю ні за одну українську школу в Угорщині.

ДЙ
До Йой

До Йой Так нехай їдуть у Європу, платять за своє навчання там за європейськими цінами і здобудуть європейське громадянство. А не сидять тут де їх лікують та вчать їх дітей за рахунок бюджету. Знаємо ми таких - і рибку з'їсти і ... сісти.

A
a/o

Звідки візьмуться всі ці гроші? Або Берегсаc такий багатий?

Й
йой

Ніхто нічого не отримує вже більше року, не пишіть дурню, батьки зацікавлені насамперед отриманням дитиною європейського громадянства, щоб жити спокійно за кордоном, а не обслуговувати тутешню еліту

О
Олена

А діти які до тепер ходили як бути . А діти депутатів які ходять в угорські садочки елітні хоча батьки україномовні та ще й депутати?

Читайте також